Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
22.05.2017

28 MAJA "AKT RÓWNOLEGŁY".

Hotelowe qui pro quo idealnie przystaje do sezonu wiosenno-letnich niezobowiązujących weekendowych wyjazdów...

Kochani,

Nasz Festiwal Premier zbliża się powoli do finału. W dniach 26-28 maja - już niemal w lekkiej, wakacyjnej aurze - odbędzie się ostatnia festiwalowa premiera. Będzie to “Akt równoległy”, farsa Dereka Benfilda w reżyserii Tadeusza Łomnickiego. Hotelowe qui pro quo idealnie przystaje do sezonu wiosenno-letnich niezobowiązujących weekendowych wyjazdów...

Jednak to nie ostatnie wydarzenie festiwalowe. Na wszystkich naszych fanów czekają jeszcze spotkania w ramach premier studenckich. 31 maja zapraszamy Pod Ratusz na spotkanie z Dorotą Masłowską, autorką “Dwojga biednych Rumunów mówiących po polsku”, reżyserką spektaklu Aleksandra Popławską , a 10 czerwca na Dużą Scenę, żeby porozmawiać o “Kotce na gorącym blaszanym dachu” Tennessee Williamsa z tłumaczem i reżyserem spektaklu, Jackiem Poniedziałkiem. W obu spotkaniach oczywiście wezmą udział również aktorzy i jak zwykle poprowadzi je Jacek Wakar.

 

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej