Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.11.2018

PETERSBURSKA MASKA DLA "53 WOJEN" W REŻ. PAWŁA SZUMCA

Spektakl otrzymał petersburską MASKĘ – nagrodę Festiwalu Terra Incognita, organizowanego przez Interiernyj Teatr – za “artystyczny smak i lakoniczną formę dokumentalno-publicystycznego przedstawienia”.

W minioną niedziele tj 25 grudnia zagraliśmy spektakl "53 wojny" wg książki Grażyny Jagielskiej na Międzynarodowym Festiwalu Terra Incognita w Petersburgu organizowanym przez Interiornyj Teatr. To była już VI edycja tego festiwalu, w którym szczególne miejsce zajmują spektakle poruszające tematykę społeczo-historyczną. Niewielki, mieszczący się na poddaszu zabytkowej kamienicy przy Newskim Prospekcie teatr ma swoją niezwykłą historię, która mocno zaznaczyła jego obecność na mapie kulturalnej Petersburga, a opisała ją w swojej książce Joanna Czeczott - "Petersburg. Miasto snu". Polecamy!
od lewej: Marta Bizoń, Tadeusz Łomnicki, Małgorzata Bogajewska, Jacek Wojciechowski, Paweł Szumiec, Manuela Nowicka, Maria Klotzer.


Popularne

15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej
27.03.2019

JUŻ NIE MOŻEMY TEGO DŁUŻEJ PRZED WAMI UKRYWAĆ...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zdradzamy Wam przedsmak tego nad czym pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. 12 kwietnia otworzymy wystawę zaprzyjaźnionej z nami Klaudyny Schubert , której zdjęcia mogliście podziwiać już nieraz na naszej stronie.

Zobacz więcej