Strefa widza

Zobacz więcej

BĘDZIE PIĘKNIE

W otoczeniu Teatru Ludowego powstaje nowa zielona przestrzeń. Inwestycja jest częścią realizowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej projektu Ogrody Krakowian. Otwarcie parku kieszonkowego przewidziano na lato 2020 roku. W ramach inwestycji nasadzonych zostanie około 5 tys. nowych roślin w tym około tysiąca róż.

Teatralny Ogród Krakowian to jeszcze jeden powód do wspólnych spotkań z mieszkańcami naszej dzielnicy. Ma stanowić integralną część naszej przestrzeni, miejsce ma być dostępne i przyjazne. Chcemy, aby to miejsce sprzyjało naszym sąsiedzkim spotkaniom. Ułatwiało kontakt i dotarcie do teatru, a jednocześnie było miejscem atrakcyjnym wizualnie. Nowa przestrzeń będzie zapraszać wszystkich do spędzania wolnego czasu w otoczeniu Teatru. Zależy nam, aby to miejsce zachęcało do obcowania z kulturą, teatrem, otaczającą nas architekturą, było miejscem spotkań sąsiedzkich, przestrzenią aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Od kilku sezonów Teatr Ludowy podejmował działania o charakterze partypacyjnym i sprzyjającym integracji mieszkańców. Organizowaliśmy: Bale karnawałowe, Pikniki Familijne, Sylwester przed Teatrem, Wyprzedaż garażową. Spotykaliśmy się z mieszkańcami w ramach cyklu opowieści sąsiedzkie, zaprosiliśmy mieszkańców Nowej Huty do wspólnego tworzenia spektaklu "Życiorysy Nowej Huty". Park to kolejny etap umożliwiający poznanie naszej działalności, aktywny udział w projektach, warsztatach, koncertach, recitalach, czytaniach tekstów. Chcemy być bliżej ludzi i stanowić część ich życia, wzajemnie czerpiąc siłę, energię i inspirację z wspólnego tworzenia naszego Teatru. Stawiamy na dostępność, pozbawianą ograniczeń architektonicznych. Zapraszamy wszystkich widzów, najmłodszych, seniorów, rodziny, do Teatru i do pachnącego, pięknego, magicznego ogrodu. (ał)

GŁOS - TYGODNIK NOWOHUCKI

 

Popularne

Obrazek

ANIOŁY NA DUŻEJ SCENIE

Opowieść o tym, jaka jest cena prawdy, wolności i indywidualizmu, która okazuje się boleśnie aktualna szczególnie dziś, szczególnie w Polsce.

Zobacz więcej
Obrazek

ZASADY BEZPIECZNEGO POBYTU w obiektach Teatru Ludowego

Drodzy Widzowie, w związku ze zniesiemien w Krakowie żółtej strefy informujemy, że od dnia 5 września ilości miejsc na widowni wynosi 50% miejsc.

Zobacz więcej
Obrazek

FUNKCJONOWANIE KAS BILETOWYCH

W miesiącu sierpniu i we wrześniu kasy biletowe w PONIEDZIAŁKI I WTORKI będą nieczynne.

Zobacz więcej