Strefa widza

Zobacz więcej

BĘDZIE PIĘKNIE

W otoczeniu Teatru Ludowego powstaje nowa zielona przestrzeń. Inwestycja jest częścią realizowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej projektu Ogrody Krakowian. Otwarcie parku kieszonkowego przewidziano na lato 2020 roku. W ramach inwestycji nasadzonych zostanie około 5 tys. nowych roślin w tym około tysiąca róż.

Teatralny Ogród Krakowian to jeszcze jeden powód do wspólnych spotkań z mieszkańcami naszej dzielnicy. Ma stanowić integralną część naszej przestrzeni, miejsce ma być dostępne i przyjazne. Chcemy, aby to miejsce sprzyjało naszym sąsiedzkim spotkaniom. Ułatwiało kontakt i dotarcie do teatru, a jednocześnie było miejscem atrakcyjnym wizualnie. Nowa przestrzeń będzie zapraszać wszystkich do spędzania wolnego czasu w otoczeniu Teatru. Zależy nam, aby to miejsce zachęcało do obcowania z kulturą, teatrem, otaczającą nas architekturą, było miejscem spotkań sąsiedzkich, przestrzenią aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Od kilku sezonów Teatr Ludowy podejmował działania o charakterze partypacyjnym i sprzyjającym integracji mieszkańców. Organizowaliśmy: Bale karnawałowe, Pikniki Familijne, Sylwester przed Teatrem, Wyprzedaż garażową. Spotykaliśmy się z mieszkańcami w ramach cyklu opowieści sąsiedzkie, zaprosiliśmy mieszkańców Nowej Huty do wspólnego tworzenia spektaklu "Życiorysy Nowej Huty". Park to kolejny etap umożliwiający poznanie naszej działalności, aktywny udział w projektach, warsztatach, koncertach, recitalach, czytaniach tekstów. Chcemy być bliżej ludzi i stanowić część ich życia, wzajemnie czerpiąc siłę, energię i inspirację z wspólnego tworzenia naszego Teatru. Stawiamy na dostępność, pozbawianą ograniczeń architektonicznych. Zapraszamy wszystkich widzów, najmłodszych, seniorów, rodziny, do Teatru i do pachnącego, pięknego, magicznego ogrodu. (ał)

GŁOS - TYGODNIK NOWOHUCKI

 

Popularne

ALERT EPIDEMICZNY. TEATR LUDOWY ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA

We wszystkich sprawach prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy. - Sekretariat: teatr@ludowy.pl, 12 68 02 100 - Biuro Obsługi Widza: rezerwacja@ludowy.pl; 12 68 02 112 / 113 w godzinach od 9.00 - 15.00.

Zobacz więcej

TEATR DLA DZIECI. #ZOSTANWDOMU

Przygotowaliśmy dla najmłodszych kolorowanki z motywami ze spektaklu ”Krakowskie abecadło” Pomóżcie im nabrać kolorów. Przygotujcie kredki i do dzieła! Pokolorowane wyślijcie na adres: promocja@ludowy.pl. Z radością opublikujemy je na naszym facebooku i stronie internetowej. Przypominamy, że 4 kwietnia od godz. 11.00 do 14.00 aktywny będzie link ze spektaklem "Krakowskie abecadło".

Zobacz więcej

REPERTUAR ONLINE

Zostajemy w domach i... oglądamy spektakle teatralne! W repertuarze online Teatru Ludowego pojawią się takie tytuły jak: "Rewizor. Będzie wojna", "Krakowskie abecadło", "Syn smoka", czy "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", "Sarenki".

Zobacz więcej