Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
07.01.2013

BĘDZIE ŚPIEWAJĄCO

W Nowym Roku nie poprzestaniemy jedynie na najlepszych życzeniach dla naszych widzów, ale też postaramy się obdarować każdego wedle jego gustu. Dla każdego znajdzie się w tym roku coś miłego, chociaż nieco uogólniając można powiedzieć, że będzie śpiewająco…

W Nowym Roku nie poprzestaniemy jedynie na najlepszych życzeniach dla naszych widzów, ale też postaramy się obdarować każdego wedle jego gustu. Dla każdego znajdzie się w tym roku coś miłego, chociaż nieco uogólniając można powiedzieć, że będzie śpiewająco…

Już niebawem, bo 1 lutego, zapraszamy miłośników mocnych brzmień na premierę muzycznego spektaklu „Kochanowo i okolice”, którego bohaterem będzie grupa deathmetalowa „Exterminator”.
W rolę muzyków wcielą się aktorzy i jednocześnie członkowie znanej w Krakowie grupy muzycznej - „Kurtyna Siemiradzkiego”.

koch_1_400koch_2_400Nie zapomnimy też o najmłodszych widzach. Po feriach zimowych zapraszamy na bajkę muzyczną „Kot w butach”.
Historia trzech braci, jednego kota, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego czarnoksiężnika Gromiwoja, który oczywiście przegrywa w starciu z kocim sprytem i pomysłowością, zostanie śpiewająco opowiedziana przez aktorów naszego Teatru oraz studentów KSTiF.W kwietniu zrobi się na naszej scenie nieco poważniej, jednak kolejna premiera „Peggy Pickit widzi twarz Boga” współczesnego niemieckiego dramaturga, Rolanda Schimmelpfenniga nie będzie pozbawiona nieco absurdalnego czarnego humoru. Tu śmiech widzów może podszyty być grozą.

czy to jest Peggy Pickit?
foto. Joanna Wolinska

peggy_1_400peggy_2_400

Kolejna, majowa premiera będzie natomiast próbką współczesnej dramaturgii rosyjskiej. „Zabójca” Aleksandra Mołczanowa w reżyserii Jarosława Tumidajskego to przejmujący tekst o pogubionych młodych ludziach, podany jednak w bardzo atrakcyjnej formie. Historia miłosna i niemal kryminalna intryga mogą przesądzić o jego popularności.

A na koniec sezonu, w Dniu Dziecka, znowu zapraszamy na muzyczna premierę dla młodych widzów. Będzie to niby-opera „Przygody Arka Noego” z librettem Michała Rusinka i muzyką Andrzeja Zaryckiego. Opowiedziana w formie wpadających w ucho piosenek historia potopu w krakowskim ZOO powinna poruszyć serca wszystkich od lat 2 do 102!

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej