Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
27.01.2021

"BEZMATEK" NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE

Paszport Polityki w kategorii Literatura za książkę „Bezmatek” - GRATULACJE Mira Marcinów!
U nas BEZMATEK w reż. Marcina Libera już niebawem.

Paszport Polityki w kategorii Literatura za książkę „Bezmatek” - GRATULACJE Mira Marcinów!
Autorka otrzymała Paszport za „intensywną opowieść o relacji córki i matki, o życiu i umieraniu. Wybitność «Bezmatka» wykracza daleko poza temat żałoby, dotyczy też literackiego języka, zarazem wywrotowego i precyzyjnego”.

Spektakl  BEZMATEK w reż. Marcina Libera niebawem w naszym repertuarze! Występują Maja Pankiewicz oraz Katarzyna Tlałka.
Spektakl powstał w ramach 25. Konfrontacje Teatralne.


"Wstrząsająca od bólu, szczera, delikatna i czuła jest książka Miry Marcinów „Bezmatek”. Opowiada o doświadczeniu, które jest uniwersalne i którego uczestnikami prawie wszyscy byliśmy lub będziemy.
Zaprosiłem do udziału w tym przedsięwzięciu dwie wspaniałe aktorki Katarzynę Tlałkę i Maję Pankiewicz związane na co dzień z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz artystę i muzyka Adama Witkowskiego, połowę duetu Nagrobki. Razem spróbujemy wczytać się w książkę Marcinów i odnaleźć tam nadzieję, bo miłości i śmierci jest tam wiele." Marcin Liber
fot. Marcin Liber

Popularne

Obrazek
16.02.2021

BOSKI FAŁSZ - NOWY TEKST NA BLOGU

Prawdziwa historia Florence Foster Jenkins – najgorszej śpiewaczki świata. Nowy tekst kontekstowy do premiery "BOSKA" w reż. Roberta Talarczyka.

Zobacz więcej
Obrazek
12.02.2021

"BOSKA" PO BOSKIEJ PRÓBIE MEDIALNEJ

Dziękujemy wszystkim redaktorom za tak liczne przybycie zachowując reżim sanitarny. Dziś o 19.00 gramy dla Was po długiej przerwie. Do zobaczenia na żywo w TEATRZE!

Zobacz więcej
Obrazek
22.01.2021

NAGRYWAMY PŁYTĘ

W Nowym Roku nagrywamy płytę z piosenkami ze spektaklu "Krakowska lekkość bytu" w reż. Łukasza Czuja.

Zobacz więcej