Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
29.08.2016

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!!...

Czy znasz Scenę Stolarnia?

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy sezon teatralny!! Najwyższy czas nadrobić zaległości i poznać nowe miejsce na teatralnej mapie Krakowa. Od 17 września rusza nowy sezon na Scenie Stolarnia*. Zapraszamy do zapoznania się ze spektaklami, które zagoszczą na Stolarni w nadchodzącym miesiącu:


17 września w ramach NOCY TEATRÓW** - zaprezentujemy otwartą próbę czytania dramatu improwizacjami aktorsko - muzycznymi pod tytułem GDY PRZYJDZIE SEN. W tej balladzie – moralitecie rozpacz miesza się z pożądaniem, zawiść z miłością. A wszystko to opowiedziane jest ze sporą dawką komizmu.

 

22/23 września odwiedzą nas Ratuszowe SARENKI. Któż z nas nie lubi czeskich komedii. Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas - niemal mimowolną - wesołość. Zapraszamy zatem na wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek.

 

29 września odbędą się dwa pokazy sztuki Tadeusza Różewicza - KARTOTEKA. Zapraszamy w świat blagi i patosu, depresji i ekspresji, sensu i zwątpienia, który postanowiliśmy zbudować wykorzystując do tego cały budynek mieszczący w sobie Scenę Stolarnia i Scenę Nurt. Nasz spektakl stanie się dla ciebie planszą gry fabularnej. Bohatera i jego wartości stworzysz sam, w zależności od strategii i ścieżki którą podążysz.  

 

30 września na zakończenie miesiąca mamy miły początek, a raczej powrót do repertuaru spektaklu MIÓD . Ta komedia przeszła już „próbę ogniową” podczas czytania scenicznego i to aplauz widzów zdecydował, że postanowiliśmy zrealizować pełnowymiarowy spektakl, który wszedł do naszego repertuaru. Zapraszamy więc na absurdalną czeską komedię Tomasa Svobody „Miód”. Zaprzyjaźniony z nami czeski reżyser i dramaturg przeniósł swoją sztukę w nasze realia, Teatru Ludowego, jest zatem jeszcze śmieszniej… ale też niegłupio!


Bilety na spektakle dostępne są online oraz w kasach biletowych.

*Scena Stolarnia mieści się na parterze "Zaplecza teatralnego" Teatru Ludowego w budynku zlokalizowanym na os.Teatralne 23 w Krakowie. Scena jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz w jej pobliżu znajduje się bezpłatny parking.

*Wejściówki na NOC TEATRÓW będą dystrybuowane przez Urząd Miasta oraz kasy biletowe - o rozpoczęciu dystrybucji będziemy informować w późniejszym czasie.

 

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej