Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
05.03.2013

DAGNY. BRECHT. KSIĘŻNICZKA. ŻEBRAKÓW

DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków to monodram muzyczny, który powstał w ramach warsztatu IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w 2012r.
ZAPRASZAMY 12. marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - wstęp wolny.

"DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków"  to zestawienie songów i innych tekstów Bertolta Brechta ze współczesną muzyką elektroniczną. Projekt nawiązuje do stylistyki obecnej popkultury, wyrażając jednocześnie bunt wobec panujących w niej trendów. Jest poszukiwaniem "efektu obcości" poprzez różne formy wyrazu artystycznego. Podtytuł projektu nawiązuje do postaci Polly Peachum z "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta. Jednak historia córki króla żebraków, w połączeniu z innymi utworami Bertolta Brechta, nie musi opowiadać wyłącznie historii Polly...

 
brecht1_512brecht2_512


DAGNY CIPORA (PWSFtviT Łódź) – scenariusz, reżyseria
MARCIN POWALSKI (AM Łódź) - nowe aranżacje muzyczne
MARIETTA SOKALSKA (UMCS Lublin) - tłumaczenia songów
JOANNA WRÓBEL (ASP Łódź) - scenografia i kostiumy
ANNA PRÓCHNIAK (PWSFTviT Łódź) - choreografia, konsultacje reżyserskie
 
PREMIERA spektaklu odbyła się 13. marca 2012r. w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Spektakl pojawił się również w ramach Festiwalu "Miasto Poezji" w Lublinie (maj 2012) i został laureatem finału V Międzynarodowego Festiwalu "Nocne Teatralia STRACHY" w Krośnie (wrzesień 2012).

ZAPRASZAMY  
12 marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - WSTĘP WOLNY

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej