Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
05.03.2013

DAGNY. BRECHT. KSIĘŻNICZKA. ŻEBRAKÓW

DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków to monodram muzyczny, który powstał w ramach warsztatu IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w 2012r.
ZAPRASZAMY 12. marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - wstęp wolny.

"DAGNY.BRECHT.księżniczka.żebraków"  to zestawienie songów i innych tekstów Bertolta Brechta ze współczesną muzyką elektroniczną. Projekt nawiązuje do stylistyki obecnej popkultury, wyrażając jednocześnie bunt wobec panujących w niej trendów. Jest poszukiwaniem "efektu obcości" poprzez różne formy wyrazu artystycznego. Podtytuł projektu nawiązuje do postaci Polly Peachum z "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta. Jednak historia córki króla żebraków, w połączeniu z innymi utworami Bertolta Brechta, nie musi opowiadać wyłącznie historii Polly...

 
brecht1_512brecht2_512


DAGNY CIPORA (PWSFtviT Łódź) – scenariusz, reżyseria
MARCIN POWALSKI (AM Łódź) - nowe aranżacje muzyczne
MARIETTA SOKALSKA (UMCS Lublin) - tłumaczenia songów
JOANNA WRÓBEL (ASP Łódź) - scenografia i kostiumy
ANNA PRÓCHNIAK (PWSFTviT Łódź) - choreografia, konsultacje reżyserskie
 
PREMIERA spektaklu odbyła się 13. marca 2012r. w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Spektakl pojawił się również w ramach Festiwalu "Miasto Poezji" w Lublinie (maj 2012) i został laureatem finału V Międzynarodowego Festiwalu "Nocne Teatralia STRACHY" w Krośnie (wrzesień 2012).

ZAPRASZAMY  
12 marca 2013r. o godz. 19:00 na Scenę Pod Ratuszem - WSTĘP WOLNY

Popularne

10.12.2018

"LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT" - PREMIERA

Nasza druga sobotnia premiera odbyła się na Scenie Stolarnia i zachwyciła zarówno zgromadzone dzieci jak i dorosłych, którzy długo oklaskiwali twórców oraz występujących: Patrycję Durską oraz Pawła Kumięgę.

Zobacz więcej
10.12.2018

"MISTRZ I MAŁGORZATA" - PREMIERA

W sobotę 8 grudnia premierą "Mistrz i Małgorzata" zainaugurowaliśmy XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia".

Zobacz więcej
04.12.2018

SPÓŁDZIELNIA

Za nami kolejne spotkanie w ramach Spółdzielni Teatralnej./Zdjęcia

Zobacz więcej