Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
10.03.2016

Dance World Cup Kraków 2016

Światowy konkurs taneczny dla uczniów i absolwentów niepublicznych, prywatnych szkół baletowych i zespołów tanecznych działających przy instytucjach kultury....

Dance World Cup Kraków 2016

12 – 13 marca 2016


Światowy konkurs taneczny dla uczniów i absolwentów niepublicznych, prywatnych szkół baletowych i zespołów tanecznych działających przy instytucjach kultury. Podzielony na etapy krajowe i zakończony światowym finałem w najpiękniejszych zakątkach globu. W jego ogólnoświatowych, regionalnych eliminacjach uczestniczy rokrocznie około 15 000 młodych tancerzy, a w finałach światowych - około 3 000.


Krakowski konkurs stał się już konkursem ogólnopolskim, prestiżowym, o wysokim poziomie artystycznym, w którym uczestniczy rokrocznie ponad 200 uczestników z całego kraju. Utalentowani młodzi tancerze z całej Polski mogą zaprezentować się na scenie zarówno krakowskiej publiczności, jak i profesjonalnemu Jury, składającemu się ze znanych autorytetów w polskim środowisku baletowym.

Dwudniowy program konkursu obejmuje:
- przebieg konkursu w kategoriach: taniec klasyczny, modern, jazz, step, charakterystyczny, piosenka i taniec, show dance i inne wg wymagań określonych w regulaminie ogólnoświatowym DWC
- Galę Laureatów z udziałem uczestników zakwalifikowanych do światowych finałów DWC na scenie Teatru Ludowego
Organizatorzy:
„L`Art de la Danse” Towarzystwo Wspierania i Rozwoju Sztuki Baletowej w Krakowie
„L’Art de la Danse” Krakowska Akademia Tańca- www.balet-krakow.pl

Teatr Ludowy w Krakowie- http://www.ludowy.pl/

Miejsce przebiegu konkursu:
Teatr Ludowy, Osiedle Teatralne 34, Kraków
bilety: kasa Teatru Ludowego, Biuro Obsługi Widza, e-mail: rezerwacja@ludowy.pl

Termin konkursu: 12.03.2016 r. (sobota), godz. 10.00 – 18.00
Gala Baletowa z udziałem laureatów konkursu: 13.03.2016 r. (niedziela), godz.12.00-14.00

Światowy finał konkursu: 25 czerwca – 02 Lipca 2016 – Jersey

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej