Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
12.09.2018

FINAŁOWY POKAZ SPÓŁDZIELNI TEATRALNEJ

Zapraszamy 16 września na Scenę Stolarnia - wstęp wolny

Zapraszamy na pokaz finałowy II edycji Spółdzielni Teatralnej, który odbędzie się 16 września o godz.19.00 na Scenie Stolarnia.
Wstęp wolny

Praca. W czasie naszych spotkań „Spółdzielni Teatralnej”, od września ubiegłego roku, szukamy odpowiedzi na szereg pytań dotyczących pracy. Jak warunkowała, jak warunkuje nasze życie, czym jest? Które momenty w naszej karierze były najważniejsze, przełomowe, graniczne? Czym jest utrata pracy? Czym jej nadmiar? Czym stosunki międzyludzkie? Czym tkwienie w pracy nielubianej? A czym urlop? Jaka jest nasza przestrzeń w pracy? Jaka fonosfera miejsca, w którym spędzamy prawie trzecią część naszego życia? I, najważniejsze, jak niebanalnie o tym wszystkim opowiedzieć na scenie?

prowadzenie warsztatów i reżyseria pokazu finałowego Maciej Namysło
zdjęcia Magdalena Sztandara

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej