Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
27.03.2017

KONCERT PIOSENEK JACKA KACZMARSKIEGO

Parada muzyki, obrazu i słowa

W poniedziałek 3.04.2017 o godz. 19:00 w Teatrze Ludowym odbędzie się parada muzyki, obrazu i słowa  pt. "Jest czym okpić po mnie ciszę".

Będzie to już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez Zespół Artystyczny ARTINA.

Koncertowi piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kwartetu Proforma jak zwykle towarzyszyć będzie multimedialny pokaz malarstwa - inspiracji dla piosenek Kaczmarskiego, komentarz historyczno-literacki i teatralizacja piosenek. Koncert poprzedzi inspirowane malarstwem P. Bruegela krótkie widowisko muzyczne pt. “Pejzaż z człowiekiem”.

Dzięki współpracy Zespołu Artina i Tomasza Koźmińskiego spektakl ten będzie audiodeskrybowany, na widowni pojawią się niewidomi odbiorcy, a wydarzenie wzbogaci wsparcie lektorskie dla osób niesłyszących.

Wraz z artystami zespołu Artina projekt współtworzy młodzież z I Prywatnego Liceum i Gimnazjum imienia Marszałka J. Piłsudskiego oraz z Młodzieżowego Domu Kultury im.K.I.Gałczyńskiego.

A ponieważ hasłem przewodnim artystycznych wydarzeń Artiny jest integracja, to podczas tego wydarzenia łączy się piosenka, malarstwo, teatr; doświadczeni twórcy współpracują z młodzieżą, a krąg odbiorców poszerza się o osoby niepełnosprawne.

Teatr Ludowy włącza się w projekt integracji, umożliwiając uczestnictwo w spektaklach osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Wszystkie wejściówki zostały wydane. Wejście w miarę wolnych miejsc w dniu koncertu.

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej