Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
27.03.2017

KONCERT PIOSENEK JACKA KACZMARSKIEGO

Parada muzyki, obrazu i słowa

W poniedziałek 3.04.2017 o godz. 19:00 w Teatrze Ludowym odbędzie się parada muzyki, obrazu i słowa  pt. "Jest czym okpić po mnie ciszę".

Będzie to już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez Zespół Artystyczny ARTINA.

Koncertowi piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kwartetu Proforma jak zwykle towarzyszyć będzie multimedialny pokaz malarstwa - inspiracji dla piosenek Kaczmarskiego, komentarz historyczno-literacki i teatralizacja piosenek. Koncert poprzedzi inspirowane malarstwem P. Bruegela krótkie widowisko muzyczne pt. “Pejzaż z człowiekiem”.

Dzięki współpracy Zespołu Artina i Tomasza Koźmińskiego spektakl ten będzie audiodeskrybowany, na widowni pojawią się niewidomi odbiorcy, a wydarzenie wzbogaci wsparcie lektorskie dla osób niesłyszących.

Wraz z artystami zespołu Artina projekt współtworzy młodzież z I Prywatnego Liceum i Gimnazjum imienia Marszałka J. Piłsudskiego oraz z Młodzieżowego Domu Kultury im.K.I.Gałczyńskiego.

A ponieważ hasłem przewodnim artystycznych wydarzeń Artiny jest integracja, to podczas tego wydarzenia łączy się piosenka, malarstwo, teatr; doświadczeni twórcy współpracują z młodzieżą, a krąg odbiorców poszerza się o osoby niepełnosprawne.

Teatr Ludowy włącza się w projekt integracji, umożliwiając uczestnictwo w spektaklach osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Wszystkie wejściówki zostały wydane. Wejście w miarę wolnych miejsc w dniu koncertu.

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej