Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
27.03.2017

KONCERT PIOSENEK JACKA KACZMARSKIEGO

Parada muzyki, obrazu i słowa

W poniedziałek 3.04.2017 o godz. 19:00 w Teatrze Ludowym odbędzie się parada muzyki, obrazu i słowa  pt. "Jest czym okpić po mnie ciszę".

Będzie to już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez Zespół Artystyczny ARTINA.

Koncertowi piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Kwartetu Proforma jak zwykle towarzyszyć będzie multimedialny pokaz malarstwa - inspiracji dla piosenek Kaczmarskiego, komentarz historyczno-literacki i teatralizacja piosenek. Koncert poprzedzi inspirowane malarstwem P. Bruegela krótkie widowisko muzyczne pt. “Pejzaż z człowiekiem”.

Dzięki współpracy Zespołu Artina i Tomasza Koźmińskiego spektakl ten będzie audiodeskrybowany, na widowni pojawią się niewidomi odbiorcy, a wydarzenie wzbogaci wsparcie lektorskie dla osób niesłyszących.

Wraz z artystami zespołu Artina projekt współtworzy młodzież z I Prywatnego Liceum i Gimnazjum imienia Marszałka J. Piłsudskiego oraz z Młodzieżowego Domu Kultury im.K.I.Gałczyńskiego.

A ponieważ hasłem przewodnim artystycznych wydarzeń Artiny jest integracja, to podczas tego wydarzenia łączy się piosenka, malarstwo, teatr; doświadczeni twórcy współpracują z młodzieżą, a krąg odbiorców poszerza się o osoby niepełnosprawne.

Teatr Ludowy włącza się w projekt integracji, umożliwiając uczestnictwo w spektaklach osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Wszystkie wejściówki zostały wydane. Wejście w miarę wolnych miejsc w dniu koncertu.

Popularne

10.12.2018

"LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT" - PREMIERA

Nasza druga sobotnia premiera odbyła się na Scenie Stolarnia i zachwyciła zarówno zgromadzone dzieci jak i dorosłych, którzy długo oklaskiwali twórców oraz występujących: Patrycję Durską oraz Pawła Kumięgę.

Zobacz więcej
10.12.2018

"MISTRZ I MAŁGORZATA" - PREMIERA

W sobotę 8 grudnia premierą "Mistrz i Małgorzata" zainaugurowaliśmy XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia".

Zobacz więcej
04.12.2018

SPÓŁDZIELNIA

Za nami kolejne spotkanie w ramach Spółdzielni Teatralnej./Zdjęcia

Zobacz więcej