Strefa widza

Zobacz więcej

KULTURA DLA SENIORA - AKCJA 60 + KULTURA

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Zapraszamy seniorów na niesamowity wieczór z kulturą kraju kwitnącej wiśni. W ramach akcji „Kultura dla seniorów – akcja 60+kultura” przygotowaliśmy dla Państwa bilety za symboliczne 5 zł na spektakl „Małżeństwo — japońska para, rosyjska para. Teatr Konoshitayami z Kioto". Zachęcamy do rezerwowania miejsc — ilość miejsc biorących udział w akcji „Kultura dla seniorów – akcja 60+kultura” jest ograniczona.

Małżeństwo — japońska para, rosyjska para. Teatr Konoshitayami z Kioto — spektakl w języku japońskim z polskimi napisami.
28 i 29 września o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru Ludowego (os. Teatralne 34) będzie można zobaczyć współczesny, ale wyrastający z tradycji teatr japoński i japońską interpretację najbardziej rosyjskiego z XIX-wiecznych pisarzy dramatycznych, Antoniego Czechowa! Grupa teatralna Konoshitayami z Kioto zaprezentuje na naszej scenie spektakl złożony z dwóch jednoaktówek: „Papierowa kula” Kinio Kisidy i „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa.
To niezwykłe połączenie kulturowe jest dowodem na to, że pod każdą szerokością geograficzną relacje, emocje i uczucia rodzące się między kobietą i mężczyzną w istocie są takie same. Miłość, nienawiść, potrzeba bycia rozumianym i akceptowanym nie znają granic, ani różnic kulturowych. Zapraszamy na japońskie wieczory w Nowej Hucie. Spektaklowi towarzyszyć będzie prawdziwy japoński event. Dodatkowo w oba wieczory godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia i w przerwie spektaklu, dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, zaprosimy naszych widzów na ceremonię parzenia herbaty. Każdy będzie mógł spróbować, jak smakuje napój przygotowywany z taką pieczołowitością i kunsztem. Dla chętnych - miniwarsztaty origami, a dla miłośników egzotycznej mody możliwość przymierzenia tradycyjnego japońskiego kimona. Nie tylko panie będą mogły na moment przeobrazić się w atrakcyjne Japonki, również panowie będą mieli szansę przymierzyć codzienny strój japoński, czyli yukatę.

Wstęp dla seniorów za symboliczne 5 zł.
Bilet dla osoby towarzyszącej seniorowi: 25 zł

Bilety dostępne w kasach. Rezerwację można dokonać w Biurze organizacji widowni: 12 68 02 112, 12 68 02 113, rezerwacja@ludowy.pl.

link do wydarzenia na fb — kliknij tutaj.

Kampania „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, a nawet zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym (3D) – takie atrakcje czekają na seniorów w ostatni weekend września w 126 miejscowościach w całej Polsce.

28 września br. rozpocznie się ósma edycja weekendu kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce w 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, a nawet parki krajobrazowe.

Więcej info na stronie organizatora — kliknij tutaj.

 

Popularne

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Świąteczna niespodzianka i funkcjonowanie teatru w dniach 19 - 22 kwietnia.

Zobacz więcej

KONKURS NA PROJEKT ZABUDOWY FOYER

Teatr Ludowy ogłasza konkurs na architektoniczną koncepcję aranżacji Biura Obsługi Widza w foyer budynku teatru. Na zgłoszenia czekamy do 17 maja br.

Zobacz więcej

KONKURS NA POMYSŁ PLAKATU TEATRALNEGO

Ogłaszamy konkurs dla uczniów szkół licealnych oraz studentów na pomysł plakatu do nowego spektaklu „Tylko koniec świata”. Na Wasze propozycje czekamy do 5 maja br.

Zobacz więcej