Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
01.07.2015

MAMY WYNIKI CASTINGU !!

Od paru tygodni trwały przygotowania do castingu na role młodzieżowe w spektaklu KARTOTEKA Tadeusza Różewicza....

 

MAMY WYNIKI CASTINGU !!

 

Od paru tygodni trwały przygotowania do castingu na role młodzieżowe w spektaklu KARTOTEKA Tadeusza Różewicza. Poniżej parę słów od prowadzących projekt.

 

SŁOWO WSTĘPNE DO WYNIKÓW CASTINGU. Wybaczcie opóźnienie przy ogłoszeniu wyników. Wasza tak liczna obecność bardzo nas miło zaskoczyła. Natomiast casting w związku z tym trwał do końca zeszłego tygodnia. Potem musieliśmy jeszcze znaleźć sporo czasu, żeby Wasz udział rzetelnie omówić. Zazwyczaj mówi się, że „obrady były burzliwe”… Tu burzliwie nie było, jednak wybór okazał się trudny, ponieważ ku naszemu zaskoczeniu niemal wszyscy bardzo dobrze odnaleźliście się w ćwiczeniach grupowych – a na nich najbardziej nam zależy przy pracy podczas Warsztatów z Kartoteki. Nie możemy zaprosić Was wszystkich ponieważ 15-dniowy cykl pracy jaki zaplanowaliśmy, nie ogarnie 43 osób [a taką ilość ostatecznie przesłuchaliśmy]. Musimy też pamiętać, że docelowo budujemy z Wami osobny spektakl, który w ramach tych Warsztatów musimy zdążyć już solidnie napocząć. Nasza decyzja jest następująca: Wybraliśmy 16 osób, które zapraszamy do wzięcia udziału w sierpniowych Warsztatach. Natomiast wszystkich Was, którzy nie znaleźliście się na liście uprzedzamy o możliwym zaproszeniu z naszej strony do wzięcia udziału w: - performansie/happeningu na przestrzeni sierpnia, września i października. - nagraniu materiałów filmowych. - próbach do przedstawienia, w przypadku jeśli ktoś z wcześniej wybranej 16-stki, z jakiegokolwiek powodu, nie będzie mógł brać udziału w dalszej pracy. WSZYSTKIE POWYŻSZE DZIAŁANIA DOTYCZĄ POWSTAJĄCEGO W TEATRZE LUDOWYM SPEKTAKLU KARTOTEKA, KTÓREGO PREMIERA ODBĘDZIE SIĘ 30. PAŹDZIERNIKA 2015. Dziękujemy Wam za obecność i udział w castingu. Pozdrawiamy! Marcin Kalisz, Kamil Mularz, Konrad Gerard Żygadło

 

PRZYJĘCI NA WARSZTATY: 1. Natalia Skolmowska 2. Małgorzata Froń 3. Jan Przewięźlikowski 4. Ada Łomnicka 5. Mikołaj Śliwa 6. Lidia Bryja 7. Gabriela Zawadzka 8. Marcin Borys 9. Angelika Szelągiewicz 10. Klaudia Janas 11. Maciej Malik 12. Gabriela Trzaskoś 13. Jerzy Butrym 14. Julia Goławiecka 15. Aneta Małyska 16. Karolina Kłosowska --kolejność osób wymienionych na powyższej liście jest przypadkowa i nie oznacza kolejności przyjęcia na warsztaty.

 

źródło

 

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej