Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
28.01.2009

NOWA HUTA KOŃCZY 60 LAT

Aby uświetnić obchody jubileuszowe nasz Teatr organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny „W SOSIE SOCU”

Do udziału w Festiwalu zaprosiliśmy teatry, które istnieją i działają w miejscach podobnych do Nowej Huty, na ternach postindustrialnych, gdzie komunizm w życiu, a socrealizm w sztuce odcisnęły swoje piętno. Na nowohuckiej scenie zaprezentują się więc zespoły teatralne ze Śląska i Łodzi, ale także z Niemiec, Czech i Rosji.
Szczegóły dotyczące zaproszonych spektakli podamy niebawem.

Natomiast nasz Teatr na Festiwal przygotowuje aż trzy tytuły.

„Symfonia lokatoris” Adama Sroki w reżyserii autora, będzie na Festiwalu prezentowana w wersji plenerowej niejako na osiedlowym podwórku, miedzy teatrem a najbliższym blokiem Osiedla Teatralnego. Jego mieszkańcy będą mogli zasiąść w oknach i na swoich balkonach, niczym w lożach teatralnych, współtworząc jednocześnie ten nietuzinkowy spektakl.

Patrz mi w oczy” związanego od zawsze z Hutą Jerzego Ridana, w reżyserii autora to będzie bardzo szczególny spektakl, bo przywołujący historię, która rozgrywała się w miejscu, gdzie przedstawienie to będzie pokazywane – obrona Nowohuckiego Krzyża i losy ludzi, którzy bardziej lub mniej przypadkowo znaleźli się w tłumie w momencie zamieszek stały się kanwą teatralnego parareportażu historycznego.

|„Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bresana w reżyserii Tomasza Obary będzie szczególnym zwieńczeniem Festiwalu, gdyż zostanie zagrane w NOC TEATRÓW w Alei Róż. Tam gdzie kiedyś stał monumentalny pomnik Lenina stanie na scenie Mate Bukara, przewodniczący spółdzielni produkcyjnej i sekretarz organizacji partyjnej ze wsi Głucha Dolna… Będzie to wspaniała zabawa teatrem szekspirowskim, zaprawiona gorzka refleksją nad powikłanymi zależnościami między prawdą i prawem, sumieniem i sprawiedliwością.

Chcemy, żeby ten Festiwal był nie tylko pochyleniem się nad minioną historią, ale też fascynującym spotkaniem z jak najbardziej współczesną sztuką teatru.

Już teraz zapraszamy na festiwalowe spektakle, które odbędą się między 4 a 13 czerwca.

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej