Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
07.11.2017

NOWA HUTA.POZYTYWNIE

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu towarzyszącym nadchodzącej premierze TOŻSAMOŚĆ WILA w reżyserii Gabrieli Muskały. Premiera 2 grudnia - Scena Stolarnia.

Zapraszamy do udziału w NOWA HUTA.POZYTYWNIE - wydarzeniu towarzyszącym nadchodzącej premierze TOŻSAMOŚĆ WILA w reżyserii Gabrieli Muskały. Premiera 2 grudnia - Scena Stolarnia.

Zapraszamy do udziału - dołączcie do wydarzenia na fb.

------------------------------------------------------------------------------
"NOWA HUTA.POZYTYWNIE" to wydarzenie skierowane do ludzi zakochanych w naszej dzielnicy i nie tylko.
Chcemy przekazać pozytywne emocje, pozytywnie nakręcać się do działania, pozytwnie odbierać siebie nawzajem. 18 listopada o godzinie 18.00 na Stolarni będziemy się dzielić swoją pozytywnym podejściem do życia.

W programie :
- koncert zespołu Proforma
- pokaz mistrzów Polski w break dance
- otwarte zawody freestyle'u
- klipy ze spektaklu "TOŻSAMOŚĆ WILA"

wstęp wolny - prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Biurze organizacji widowni 12 68 02 112/113 rezerwacja@ludowy.pl

------------------------------------------------------------------------------

TOŻSAMOŚĆ WILA

Spektakl przedstawia tragikomiczne przygody człowieka zagubionego w czasie i przestrzeni, który powraca do Miasta, by odtworzyć swoją biografię. Wydaje mu się, że z Nową Hutą był kiedyś związany. Wędruje po znanych/nieznanych sobie miejscach, odkrywa ich pamięć. Poznaje ludzi - fragmenty zaginionego świata przetrwały również w języku - pojawiają się widma wspomnień. Z okruchów przeszłości próbuje odgadnąć swoją tożsamość. Nowa Huta – niegdyś miasto młodości. Dzisiaj pamięć przeszłości jest tu równie silna co pragnienie metamorfozy, nowego początku, zmiany. Miasto wyrwało się z narzuconego projektu społeczno-urbanistycznego, a teraz wbrew prognozom nie zamiera jako „miasto starych ludzi“. Przed bohaterem sztuki odsłaniają się kolejne warstwy miejskiego „palimpsestu“, ład obok bezładu, nowoczesność obok zabobonu, racjonalność obok szaleństwa. Spektakl powstaje w oparciu o nowohuckie oral stories, czyli prawdę i zmyślenie, dokument i mit. W badaniach terenowych twórców przedstawienia wspiera grupa antropologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem Magdaleny Sztandary.

Spektakl przygotowywanego przez cały miniony sezon w ramach projektu “Życiorysy Nowej Huty” . Scenariusz powstał w oparciu o badania prowadzone przez studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz opowieści i wspomnienia nowohucian.

premiera: 2 grudnia 2017 Scena Stolarnia

Zapraszamy na teatralnego bloga po newsy od Wila:
http://ludowy.pl/blog

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej