Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
07.11.2017

NOWA HUTA.POZYTYWNIE

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu towarzyszącym nadchodzącej premierze TOŻSAMOŚĆ WILA w reżyserii Gabrieli Muskały. Premiera 2 grudnia - Scena Stolarnia.

Zapraszamy do udziału w NOWA HUTA.POZYTYWNIE - wydarzeniu towarzyszącym nadchodzącej premierze TOŻSAMOŚĆ WILA w reżyserii Gabrieli Muskały. Premiera 2 grudnia - Scena Stolarnia.

Zapraszamy do udziału - dołączcie do wydarzenia na fb.

------------------------------------------------------------------------------
"NOWA HUTA.POZYTYWNIE" to wydarzenie skierowane do ludzi zakochanych w naszej dzielnicy i nie tylko.
Chcemy przekazać pozytywne emocje, pozytywnie nakręcać się do działania, pozytwnie odbierać siebie nawzajem. 18 listopada o godzinie 18.00 na Stolarni będziemy się dzielić swoją pozytywnym podejściem do życia.

W programie :
- koncert zespołu Proforma
- pokaz mistrzów Polski w break dance
- otwarte zawody freestyle'u
- klipy ze spektaklu "TOŻSAMOŚĆ WILA"

wstęp wolny - prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Biurze organizacji widowni 12 68 02 112/113 rezerwacja@ludowy.pl

------------------------------------------------------------------------------

TOŻSAMOŚĆ WILA

Spektakl przedstawia tragikomiczne przygody człowieka zagubionego w czasie i przestrzeni, który powraca do Miasta, by odtworzyć swoją biografię. Wydaje mu się, że z Nową Hutą był kiedyś związany. Wędruje po znanych/nieznanych sobie miejscach, odkrywa ich pamięć. Poznaje ludzi - fragmenty zaginionego świata przetrwały również w języku - pojawiają się widma wspomnień. Z okruchów przeszłości próbuje odgadnąć swoją tożsamość. Nowa Huta – niegdyś miasto młodości. Dzisiaj pamięć przeszłości jest tu równie silna co pragnienie metamorfozy, nowego początku, zmiany. Miasto wyrwało się z narzuconego projektu społeczno-urbanistycznego, a teraz wbrew prognozom nie zamiera jako „miasto starych ludzi“. Przed bohaterem sztuki odsłaniają się kolejne warstwy miejskiego „palimpsestu“, ład obok bezładu, nowoczesność obok zabobonu, racjonalność obok szaleństwa. Spektakl powstaje w oparciu o nowohuckie oral stories, czyli prawdę i zmyślenie, dokument i mit. W badaniach terenowych twórców przedstawienia wspiera grupa antropologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierownictwem Magdaleny Sztandary.

Spektakl przygotowywanego przez cały miniony sezon w ramach projektu “Życiorysy Nowej Huty” . Scenariusz powstał w oparciu o badania prowadzone przez studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz opowieści i wspomnienia nowohucian.

premiera: 2 grudnia 2017 Scena Stolarnia

Zapraszamy na teatralnego bloga po newsy od Wila:
http://ludowy.pl/blog

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej