Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
25.09.2017

NOWE TWARZE

Do naszego zespołu aktorskiego dołączyli Weronika Kowalska z Krakowskiego PWST oraz Cezary Kołacz z Łódzkiej PWSFTviT

Miło nam poinformować, że do naszego zespołu aktorskiego dołączyli: Weronika Kowalska z Krakowskiego PWST oraz Cezary Kołacz z Łódzkiej PWSFTviT. Oboje są młodzi, zdolni i posiadają niesamowitą charyzmę.

Weronika zadebiutowała na naszej scenie w spektaklu dla dzieci KRAKOWSKIE ABECADŁO w reżyserii Maćko Prusaka. Urzekła nas niesamowitym głosem, który już niebawem usłyszycie w naszej najnowszej produkcji ZAHIPNOTYZUJ MNIE. PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO (premiera 7.10). Weronika jest również laureatką wielu nagród aktorskich za rolę w spektaklu DO DNA w reżyserii Ewy Kaim min. MARTA AWARD za najlepszą rolę żeńską na 27. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych SETKANI/ENCOUNTER w Brnie, nagroda za pierwszoplanową rolę oraz nagroda publiczności na 9. Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie czy niedawno zdobyta nagroda zespołowa oraz nagroda ZASP "Ale Aktor!" oraz nagroda publiczności na XXI. Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie.

Cezary zadebiutował na Scenie Stolarnia spektaklem BECZKA PROCHU w reżyserii Małgorzaty Bogajewkiej będącym naszą koprodukcją z Łódzką Filmówką. Jego energia i błysk w oku nie mógł pozostać niezauważony. Docenili go min. nagrodą Publiczności na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, nagrodą Opus Film dla aktora, "którego chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym" za role w spektaklach "Diabeł, który..." oraz "Beczka prochu" na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Cezarego możecie również zobaczyć w naszym spektaklu MIÓD w reżyserii Tomasza Svobody na Scenie Pod Ratuszem (najbliższe spektakle 28/29.09 ).

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej