Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
06.07.2018

NOWE TWARZE POLSKIEGO KINA. ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA!

Nasza niesamowita Maja Pankiewicz w zestawieniu "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia.

"Do kogo należeć będzie przyszłość kina? Kto przed kamerą i na okładkach pism "zastąpi" Borysa Szyca, Tomasza Karolaka, Tomasza Kota, Romę Gąsiorowską, Magdalenę Popławską? Przed kim właśnie otwierają się drzwi do kariery i sławy?

 

"Maja Pankiewicz (ur. 1993)
Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Główna rola w pełnometrażowym filmie jeszcze przed nią, chociaż pojawiła się już m.in. w "Moich córkach krowach" Kingi Dębskiej. Od 2016 roku związana ze sceną Teatru Ludowego w Krakowie. Występuje również na deskach Teatru im. S. Jaracza w Łodzi ("Ich czworo", reż. Małgorzata Bogajewska) i Teatru Polskiego we Wrocławiu ("Panny z Wilka", reż. Oskar Sadowski, "Holoubek syn Picassa", reż. Paweł Świątek). Kreacja Elżbiety w spektaklu "Marii Stuart" przyniosła jej m.in. Nagrodę im. J. Machulskiego "Bądź orłem, nie zniżaj lotów", Główną Nagrodę Aktorską oraz Nagrodę Łódzkich Dziennikarzy na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Obecnie można ją podziwiać w krótkometrażowym filmie "Users" w reżyserii Jakuba Piątka. Gra razem z Dobromirem Dymeckim. Ich bohaterowie spotykają się przez przypadek na wideoczacie - są po dwóch stronach monitora, a ma się wrażenie, że w jednej przestrzeni. Rozpoczynają ze sobą grę. Kto pierwszy da Mai równie ciekawą postać do zagrania w pełnometrażowej produkcji, wygra już na etapie castingu! Talent, charyzma, uroda i odwaga - to materiał nie tylko na gwiazdę, ale na prawdziwą aktorkę."Nasza niesamowita Maja Pankiewicz w zestawieniu "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia. Doceniając jej talent i zaangażowanie aktorskie tym bardziej zapraszamy was na występny Mai na żywo. Możecie zobaczyć ją na deskach naszego teatru w rolach, takich jak.:
*w podziwianej przez recenzentów roli Joasa w SĘDZIACH Stanisława Wyspiańskiego w reż. Małgorzata Bogajewska. 
*jako pełną sprzeczności silną, a za razem delikatną młoda kobietę w tytułowej roli w spektaklu PANNA JULIA August Strindberg w reż. Radek Stępień. 
*jako zdolną studentkę medycyny i skoczną Sarnę w SARENKACH aurorstwa i w reż. Tomáš Svoboda. 
*zaangażowaną i precyzują dziennikarkę w SEKRETNYM ŻYCIU FRIEDMANÓW w reż. Marcina Wierzchowskiego 
*oraz jako rezolutną dziewczynke w towarzystwie, której poznajemy wesołe historie o Krakowskie w spektaklu dla dzieci KRAKOWSKIE ABECADŁO Mieczysława Czumy w reż. Maćko Prusaka.

 "Nowe twarze polskiego kina" Dagmary Romanowskiej dla portalu Interia. 

 

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej