Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.10.2013

PEGGY PICKIT INAUGURUJE FESTIWAL "RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA" W ZABRZU

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż...CZYT.DALEJ

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż. Może nie jest to droga daleka, ale impreza, na którą spektakl został zaproszony jest niewątpliwie nobilitująca.
W sobotni wieczór przedstawienie sztuki Rolanda Schimmelpfenniga wyreżyserowane przez Grzegorza Kempinsky’ego zainauguruje bowiem odbywający się w Zabrzu XIII Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.
 
_mg_0252_400_mg_0268_400_01

Zabrzański festiwal, odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalnych władz, jest jedynym w Polsce tematycznym festiwalem poświęconym inscenizacjom dramaturgii współczesnej.

Prezentowane są na nim realizacje i interpretacje dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 roku, w których przegląda się nasza rzeczywistość, a człowiek pokazany jest w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym i religijnym.

Co roku Zabrze gości najwybitniejsze polskie inscenizacje teatralne, które prezentowane są na scenie Teatru Nowego. Miło nam znaleźć się wśród tegorocznych gości festiwalowych.

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej