Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
17.10.2013

PEGGY PICKIT INAUGURUJE FESTIWAL "RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA" W ZABRZU

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż...CZYT.DALEJ

W najbliższą sobotę – 19 października – nasza „Peggy Pickit…” wybiera się w podróż. Może nie jest to droga daleka, ale impreza, na którą spektakl został zaproszony jest niewątpliwie nobilitująca.
W sobotni wieczór przedstawienie sztuki Rolanda Schimmelpfenniga wyreżyserowane przez Grzegorza Kempinsky’ego zainauguruje bowiem odbywający się w Zabrzu XIII Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.
 
_mg_0252_400_mg_0268_400_01

Zabrzański festiwal, odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz lokalnych władz, jest jedynym w Polsce tematycznym festiwalem poświęconym inscenizacjom dramaturgii współczesnej.

Prezentowane są na nim realizacje i interpretacje dramatu (polskiego jak i obcego) powstałego po 1989 roku, w których przegląda się nasza rzeczywistość, a człowiek pokazany jest w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym i religijnym.

Co roku Zabrze gości najwybitniejsze polskie inscenizacje teatralne, które prezentowane są na scenie Teatru Nowego. Miło nam znaleźć się wśród tegorocznych gości festiwalowych.

Popularne

10.12.2018

"LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT" - PREMIERA

Nasza druga sobotnia premiera odbyła się na Scenie Stolarnia i zachwyciła zarówno zgromadzone dzieci jak i dorosłych, którzy długo oklaskiwali twórców oraz występujących: Patrycję Durską oraz Pawła Kumięgę.

Zobacz więcej
10.12.2018

"MISTRZ I MAŁGORZATA" - PREMIERA

W sobotę 8 grudnia premierą "Mistrz i Małgorzata" zainaugurowaliśmy XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia".

Zobacz więcej
04.12.2018

SPÓŁDZIELNIA

Za nami kolejne spotkanie w ramach Spółdzielni Teatralnej./Zdjęcia

Zobacz więcej