Strefa widza

Zobacz więcej

PREMIERY STUDENCKIE W LUTYM

Zapraszamy na spektakle połączone ze spotkaniami z twórcami i aktorami.

W lutym zapraszamy na dwie premiery studenckie.

16 lutego, Scena Pod Ratuszem - Gdy przyjdzie sen, reż. Małgorzata Bogajewska

"Prostota reżyserskich założeń Bogajewskiej, dotyczących scenicznej przestrzeni i, co się z tym wiąże, filmowego niejako montażu kolejnych scen, prowadzenia postaci i adaptacji tekstu (autorzy zaznaczają, że „didaskalia [są] możliwe do przepisania na kwestie dowolne”; Bogajewska również podkreśla rolę niektórych postaci, na przykład Matki) pozwala wybrzmieć znakomitym rolom Iwony Sitkowskiej i Wojciecha Lato. „Historia miłosna” Wolaka i Dworak mogłaby mieć podtytuł „nienasyceni”. Basia i Jasiek chcą „czegoś więcej” i są w tym, nieokreślonym przecież, pragnieniu bezradni i nieporadni. Bo ani zdobycie nowego kochanka, ani pozyskanie pieniędzy nie przynoszą ukojenia. Bohaterowie kiedyś się uwielbiali, ale fascynację zabiła nużąca potoczność. Baśka Sitkowskiej jest kobietą, która nie pokłada już nadziei w „wielkiej miłości”, ale ciągle jeszcze chce doświadczyć intensywności życia. Jasiek Wojciecha Lato, nieufny wobec tego, co inne od wiejskiej codzienności i matczynej wścibskiej troski, nie bardzo wie, do czego mógłby dążyć. I właśnie owa bezsilność obojga – wobec świata, do jakiego nie pasują i siebie samych, których nie znają i nie rozumieją – w krakowskim spektaklu porusza najsilniej."
Olga Katafiasz  Teatralny.pl

22 lutego, Duża Scena - Mistrz i Małgorzata, reż. Paweł Passini

"Przez środek sali ponad rzędami foteli przebiega podest – widzowie zostają więc osaczeni spektaklem z każdej strony. Już od pierwszych scen widzowie orientują się, że powieść Bułhakowa będzie tylko ramą do własnej wypowiedzi twórców przedstawienia o naszym kraju tu i teraz. A właściwie nie o kraju – bo polityki prawie tu nie ma, ale o stanie naszych dusz."
Tadeusz Kornaś  Teatralny.pl

 ---------------------
Premiery połączone są ze spotkaniami, podczas których głos zabiorą zarówno twórcy, jak i aktorzy. 

Liczymy na Państwa czynny udział w dyskusji. 
Bilety na PREMIERĘ STUDENCKĄ w cenie 22zł do kupienia w kasach oraz online. 
Serdecznie zapraszamy!

 

Popularne

ZMIANA W FUNKCJONOWANIU KAS

W dniu 23 maja nastąpi jednorazowa zmiana w funkcjonowaniu kas biletowych.

Zobacz więcej

WIELKIE ŚWIĘTOWANIE

Kolejny festiwal, kolejna nagroda!* Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania! Dzieląc się naszą radością, przekazujemy Wam bilety w cenie 25 złotych na wybrane tytuły.

Zobacz więcej

SZCZEGÓLNIE POLECAMY! "ZMOWA MILCZENIA" - SPEKTAKL INTERESUJĄCY, ŚWIETNIE ZREALIZOWANY, DOSKONALE ZAGRANY

Ile jesteśmy w stanie wytrzymać, gdy wszystko wokół jest potworne, gdy potworność powszednieje? Do czego jesteśmy zdolni by przetrwać, by choć przez chwilę poczuć władzę, by się odegrać, by poczuć, że żyjemy? Przekonacie się 31 maja o godz. 19.00. Zapraszamy!

Zobacz więcej