Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
12.12.2018

PROJEKTOWANIE WIELOZMYSŁOWYCH ŚRODOWISK

Zapraszamy na wykład w formule masterclass, który wygłosi Chris Salter.

Teatr Ludowy w Krakowie i Katedra Performatyki UJ mają zaszczyt zaprosić na wykład w formule masterclass Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych, który wygłosi Chris Salter.

Wykład dotyczy koncepcyjnych, artystycznych i technicznych aspektów tworzenia wielozmysłowych środowisk performatywnych, czyli przestrzeni łączących elementy sztuk wizualnych, performansu i nowych technologii w celu wytworzenia immersyjnych doświadczeń uczestników. Omówione zostaną zarówno przykłady historyczne z obszaru, teatru, architektury i sztuk performatywnych, jak również współczesne projekty z dorobku artystycznego Saltera. Autor opowie o praktycznych problemach, które pojawiały się podczas pracy nad takimi instalacjami jak Haptic Field (2017) czy

Displace 2.0 (2012).

Wykład Saltera nie tylko wprowadza polskich praktyków, badaczy i widzów w świat hybrydycznych zjawisk w najnowszych sztukach performatywnych, lecz przede wszystkim dostarcza wielu praktycznych informacji. W jaki sposób wykorzystywać technologię do tworzenia nowych doświadczeń odbiorczych? Jak dogadać się z programistami i projektantami nowych technologii? Gdzie i jak aplikować o środki na tego typu projekty? Wykład jest realizowany w ramach projektu „Przewodnicy zmysłów”, skierowanego do osób niewidomych i słabowidzących, realizowanego przez Teatr Ludowy we współpracy z Katedrą Performatyki UJ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Masterclass w języku angielskim z tłumaczeniem
Czas trwania: 1,5 h + pytania
Data: 18.12.2018, godzina 17:00
Miejsce: MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4
Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu należy wysyłać na: rezerwacja@ludowy.pl

Chris Salter – artysta sztuk performatywnych, związany z Katedrą Nowych mediów, technologii i zmysłów na Uniwersytecie Concordia w Montrealu. Na co dzień mieszka w Berlinie. Współautor wielu wielkoformatowych instalacji artystycznych, wystawianych w najważniejszych instytucjach sztuki współczesnej, takich jak Musée d’art Contemporain (Montreal), Chronus Art Center (Szanghaj), Muffathalle (Monachium), Vitra Design Museum (Bazylea), HAU3 (Berlin). Prace Saltera były również pokazywane na takich międzynarodowych festiwalach, jak Biennale Architektury w Wenecji, Wiener Festwochen (Wiedeń), Ars Electronica (Linz), czy CTM Berlin. Do jego ostatnich prac należą Haptic Field (2017), Futile Labor (2015), Ilinx (2014). Autor książek Alien Agency: Experimental Encounters with Art in the Making (MIT Press, 2015) oraz Entangled: Technology and the Transformation of Performance (MIT Press, 2010).

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej