Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
12.12.2018

PROJEKTOWANIE WIELOZMYSŁOWYCH ŚRODOWISK

Zapraszamy na wykład w formule masterclass, który wygłosi Chris Salter.

Teatr Ludowy w Krakowie i Katedra Performatyki UJ mają zaszczyt zaprosić na wykład w formule masterclass Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych, który wygłosi Chris Salter.

Wykład dotyczy koncepcyjnych, artystycznych i technicznych aspektów tworzenia wielozmysłowych środowisk performatywnych, czyli przestrzeni łączących elementy sztuk wizualnych, performansu i nowych technologii w celu wytworzenia immersyjnych doświadczeń uczestników. Omówione zostaną zarówno przykłady historyczne z obszaru, teatru, architektury i sztuk performatywnych, jak również współczesne projekty z dorobku artystycznego Saltera. Autor opowie o praktycznych problemach, które pojawiały się podczas pracy nad takimi instalacjami jak Haptic Field (2017) czy

Displace 2.0 (2012).

Wykład Saltera nie tylko wprowadza polskich praktyków, badaczy i widzów w świat hybrydycznych zjawisk w najnowszych sztukach performatywnych, lecz przede wszystkim dostarcza wielu praktycznych informacji. W jaki sposób wykorzystywać technologię do tworzenia nowych doświadczeń odbiorczych? Jak dogadać się z programistami i projektantami nowych technologii? Gdzie i jak aplikować o środki na tego typu projekty? Wykład jest realizowany w ramach projektu „Przewodnicy zmysłów”, skierowanego do osób niewidomych i słabowidzących, realizowanego przez Teatr Ludowy we współpracy z Katedrą Performatyki UJ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Masterclass w języku angielskim z tłumaczeniem
Czas trwania: 1,5 h + pytania
Data: 18.12.2018, godzina 17:00
Miejsce: MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4
Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu należy wysyłać na: rezerwacja@ludowy.pl

Chris Salter – artysta sztuk performatywnych, związany z Katedrą Nowych mediów, technologii i zmysłów na Uniwersytecie Concordia w Montrealu. Na co dzień mieszka w Berlinie. Współautor wielu wielkoformatowych instalacji artystycznych, wystawianych w najważniejszych instytucjach sztuki współczesnej, takich jak Musée d’art Contemporain (Montreal), Chronus Art Center (Szanghaj), Muffathalle (Monachium), Vitra Design Museum (Bazylea), HAU3 (Berlin). Prace Saltera były również pokazywane na takich międzynarodowych festiwalach, jak Biennale Architektury w Wenecji, Wiener Festwochen (Wiedeń), Ars Electronica (Linz), czy CTM Berlin. Do jego ostatnich prac należą Haptic Field (2017), Futile Labor (2015), Ilinx (2014). Autor książek Alien Agency: Experimental Encounters with Art in the Making (MIT Press, 2015) oraz Entangled: Technology and the Transformation of Performance (MIT Press, 2010).

Popularne

11.03.2019

PO PREMIERZE ZMOWY MILCZENIA

W piątek 08.03.2018 na Dużej Scenie odbyła się wyczekiwana premiera spektaklu "Zmowa milczenia" w reżyserii Marcina Libera. Dziękujemy, że byliście z nami.

Zobacz więcej
06.03.2019

CZAS DLA FOTOREPORTERÓW

6 marca odbyła się konferencja prasowa do naszej marcowej premiery spektaklu "Zmowa milczenia" w reż. Marcina Libera.

Zobacz więcej
25.02.2019

OSOBOWOŚĆ ROKU 2018

Miło nam poinformować, że nasza aktorka Małgorzata Krzysica wygrała wojewódzki i powiatowy wielki finał plebiscytu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego - OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Gratulujemy

Zobacz więcej