Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
12.12.2018

PROJEKTOWANIE WIELOZMYSŁOWYCH ŚRODOWISK

Zapraszamy na wykład w formule masterclass, który wygłosi Chris Salter.

Teatr Ludowy w Krakowie i Katedra Performatyki UJ mają zaszczyt zaprosić na wykład w formule masterclass Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych, który wygłosi Chris Salter.

Wykład dotyczy koncepcyjnych, artystycznych i technicznych aspektów tworzenia wielozmysłowych środowisk performatywnych, czyli przestrzeni łączących elementy sztuk wizualnych, performansu i nowych technologii w celu wytworzenia immersyjnych doświadczeń uczestników. Omówione zostaną zarówno przykłady historyczne z obszaru, teatru, architektury i sztuk performatywnych, jak również współczesne projekty z dorobku artystycznego Saltera. Autor opowie o praktycznych problemach, które pojawiały się podczas pracy nad takimi instalacjami jak Haptic Field (2017) czy

Displace 2.0 (2012).

Wykład Saltera nie tylko wprowadza polskich praktyków, badaczy i widzów w świat hybrydycznych zjawisk w najnowszych sztukach performatywnych, lecz przede wszystkim dostarcza wielu praktycznych informacji. W jaki sposób wykorzystywać technologię do tworzenia nowych doświadczeń odbiorczych? Jak dogadać się z programistami i projektantami nowych technologii? Gdzie i jak aplikować o środki na tego typu projekty? Wykład jest realizowany w ramach projektu „Przewodnicy zmysłów”, skierowanego do osób niewidomych i słabowidzących, realizowanego przez Teatr Ludowy we współpracy z Katedrą Performatyki UJ ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.

Masterclass w języku angielskim z tłumaczeniem
Czas trwania: 1,5 h + pytania
Data: 18.12.2018, godzina 17:00
Miejsce: MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4
Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia udziału w wydarzeniu należy wysyłać na: rezerwacja@ludowy.pl

Chris Salter – artysta sztuk performatywnych, związany z Katedrą Nowych mediów, technologii i zmysłów na Uniwersytecie Concordia w Montrealu. Na co dzień mieszka w Berlinie. Współautor wielu wielkoformatowych instalacji artystycznych, wystawianych w najważniejszych instytucjach sztuki współczesnej, takich jak Musée d’art Contemporain (Montreal), Chronus Art Center (Szanghaj), Muffathalle (Monachium), Vitra Design Museum (Bazylea), HAU3 (Berlin). Prace Saltera były również pokazywane na takich międzynarodowych festiwalach, jak Biennale Architektury w Wenecji, Wiener Festwochen (Wiedeń), Ars Electronica (Linz), czy CTM Berlin. Do jego ostatnich prac należą Haptic Field (2017), Futile Labor (2015), Ilinx (2014). Autor książek Alien Agency: Experimental Encounters with Art in the Making (MIT Press, 2015) oraz Entangled: Technology and the Transformation of Performance (MIT Press, 2010).

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej