Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
15.10.2007

Scena Pod Ratuszem- premiera "Poważny jak śmierć, zimny jak głaz"

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się (…)

zapraszamy na najnowszy spektakl Sceny Pod Ratuszem
POWAŻNY JAK ŚMIERĆ, ZIMNY JAK GŁAZ
Adama Rappa
w reżyserii Tomasza Obary

To tragikomiczna opowieść o rodzinie z przedmieść Chicago, dedykowana wszystkim tym, którzy nie są pruderyjni i nie boją się prowokacji w sztuce. Bohaterowie przedstawieni przez Rappa są absurdalni, bulwersujący, brutalni, groteskowi, ale
i wzruszający. Chociaż rzeczywistość, w której żyją zastąpiły gry komputerowe, uczucia – wspólne przesiadywanie przed telewizorem, religię – tanie egzaltacje, a marzenia wyznaczają tele-zakupy, to jest w nich miejsce na czułość i rozpacz, tęsknota za drugim człowiekiem, który tak daleko jest i tak blisko zarazem.
To pierwszy spektakl DYPTYKU AMERYKAŃSKIEGO, obnażający zagrożenia i słabości kultury, która przez wiele lat była naszym snem i marzeniem, a której teraz bezkrytycznie ulegamy, odżegnując się od wpływów rosyjskich (patrz: DYPTYK ROSYJSKI).

premiera 20 października
SCENA POD RATUSZEM (Rynek Główny 1)

Popularne

16.10.2019

TEATR LUDOWY REALIZUJE ZADANIE O NAZWIE: "ZAKUP WYPOSAŻENIA DLA PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO - EDUKACYJNEJ NA DUŻEJ SCENIE TEATRU LUDOWEGO.ETAP 2.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie jest również finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Kraków.

Zobacz więcej
22.09.2019

FESTIWALOWE SELFIE

Pozdrowienia ze spektakli "Zmowa milczenia" oraz "Sekretne życie Friedmanów", "Salto w tył", "Tożsamość WIla", "Sędziowie".

Zobacz więcej
19.09.2019

KULISY PRACY NAD PLAKATEM

"Krakowska lekkość bytu" w reż. Łukasza Czuja

Zobacz więcej