Russell Lees Nixon's Nixon reż. Małgorzata Bogajewska

Scena:
Scena Pod Ratuszem
Czas trwania:
1h (brak przerwy)
Cena:
normalny: 10 pln

O spektaklu

O godzinie 22:00, 7 sierpnia 1974 roku Richard Nixon (37. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej), spotyka się z Henrym Kissingerem, sekretarzem stanu i swoim doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego.
W przeddzień rezygnacji Nixona z urzędu prezydenta, kiedy grozi mu postawienie przez Komisję Sprawiedliwości w stan oskarżenia, kiedy cały świat, dzięki aferze Watergate, już wie o tym jak: poprzez podsłuchy w sztabie Demokratów podejmował działania kompromitujące swoich oponentów politycznych i tym samym wpływał na przebieg i wyniki wyborów prezydenckich, składał fałszywe zeznania, bronił osobistych korzyści naruszając konstytucję; dochodzi do spotkania dwóch mężów stanu, wodzów, samców alfa, rasowych polityków.
Ten wieczór to pojedynek na inteligencję, spryt i przenikliwość; to również pełna goryczy diagnoza ówczesnej polityki, obnażenie jej mechanizmów, które, jak się okazuje, z powodzeniem są powielane przez kolejne rządy, kolejne partie, niezależnie od ideologii, programu politycznego czy deklarowanych idei.

Czytanie sceniczne jest pierwszą propozycją nowego cyklu  - "MOŻNA PANIKOWAĆ" - spotkania i rozmowy na najbardziej trudne, kontrowersyjne, dotkliwe tematy. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook.

Twórcy

przekład: Jacek Poniedziałek
reżyseria: Małgorzata Bogajewska

Obsada

Brak zaplanowanych spektakli