Edukacja

Zobacz wszystkie

SPÓŁDZIELNIA TEATRALNA

„Spółdzielnia Teatralna” to wspólne spotkania, warsztaty, zdarzenia teatralne i nie tylko. Chcemy rozmawiać z Wami. Zapraszamy do współtworzenia zdarzeń okołoteatralnych.

Drodzy widzowie! Specjalnie dla Was uruchamiamy projekt teatralno-edukacyjny. „Spółdzielnia Teatralna” to wspólne spotkania, warsztaty, zdarzenia teatralne i nie tylko. Chcemy rozmawiać z Wami. Zapraszamy do współtworzenia zdarzeń okołoteatralnych.

Zależy nam na stworzeniu stałej, działającej przy Teatrze i współuczestniczącej we wszystkich jego wydarzeniach grupy. Nie zależy nam na niezwykłych umiejętnościach, liczymy przede wszystkim na Waszą wrażliwość, talent, doświadczenie życiowe. Każda motywacja, którą w sobie odnajdziecie – ciekawość, chęć przełamania nieśmiałości, pokusa odkrycia nowej pasji, zdobycie niecodziennych umiejętności, nawiązanie nowych przyjaźni, przełamanie stereotypów w myśleniu o sobie, twórcze spędzanie wolnego czasu, jest doskonałym powodem, aby do nas dołączyć. Wierzymy, że możemy uczyć się od siebie i nawzajem inspirować. Zajęcia prowadzone są przez aktora naszego Teatru Macieja Namysło.

Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, chętne do udziału w „Spółdzielni teatralnej”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na bazie warsztatów tworzone będą zdarzenia teatralne prezentowane naszej publiczności. Prosimy o przyniesienie ze sobą wygodnego ubioru i obuwia. Chęć udziału proszę zgłaszać na adres: teatr@ludowy.pl  lub przez wiadomość na Facebook - podając imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (e-mail/ telefon).

Do zobaczenia

Bierzące inforamcje, zdjęcia z warsztatów i terminy kolejnych spotkań znajdziecie na naszym FACEBOOKU.

Dodatkowo zapraszamy na INSTAGRAMA #spoldzielniateatralna

 

graf./foto: Anka Ryś

Popularne

Chcesz chodzić do teatru, ale nie masz z kim zostawić dzieci? Weź je ze sobą do Teatru Ludowego!

Projekt realizowany we współpracy z Vat Teater z Tallinna, Tesinskie Divadlo z Czeskiego Cieszyna oraz Kolibri Theatre for Children and Youth w Budapeszcie. W jego ramach polscy twórcy odwiedzą każdy z tych teatrów i poprowadzą dwudniowe warsztaty oraz pokaz work in progres, które będą oparte na poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz jej tłumaczeniach na języki: czeski, węgierski, estoński.

PLAYON! to projekt o szerokim zakresie, realizowany w ramach europejskiego programu Creative Europe, zainicjowany przez 9 teatrów europejskich, które posiadają rozległe i różnorodne doświadczenie w zakresie wykorzystania cyfrowych technologii. W projekcie biorą udział również uniwersytety, które stanowią wsparcie merytoryczne i eksperckie dla teatrów zrzeszonych w PLAYON!

Projekt „Przewodnicy zmysłów” ma na celu stworzenie nowego formatu dzieła teatralnego w formie instalacji teatralnej dla osób niewidomych i jednocześnie dla osób widzących, który nie ogranicza się do zastosowania audiodeskrypcji i scenariusza w Braille’u, ale wykorzystując doświadczenie synestetyczne oddziałuje na odbiorców poprzez dostępne dla nich zmysły: słuch, dotyk, zapach, smak.