Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
16.12.2017

STYPENDYŚCI

Dwie osoby z naszego zespołu aktorskiego odebrały w tym roku stypendia za wybitne osiągnięcia.

Dwie osoby z naszego zespołu aktorskiego odebrały w tym roku stypendia za wybitne osiągnięcia. Weronika Kowalska otrzymała stypendium Sapere Auso przyznawane przez Województwo Małopolskie, natomiast Cezary Kołacz otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulujemy!

Weronika i Cezary już niebawem wystąpią razem na scenie. Będziecie mogli zobaczyć ich w nadchodzącej premierze SĘDZIÓW w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Premiera 19 stycznia 2018. Zapraszamy

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej