Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
16.01.2009

TRWAJĄ PRÓBY...

Zaczęły się próby do najnowszego autorskiego spektaklu Adama Sroki "Symfonia Lokatoris". Jej bohater wędruje po kolejnych zaułkach blokowiska niczym Bloom po Dublinie. Spotyka znanych, nieznanych jego mieszkańców i rozmawia z nimi: Edziem, osiedlowym (…)

Zaczęły się próby do najnowszego autorskiego spektaklu Adama Sroki \"Symfonia Lokatoris\".
Jej bohater wędruje po kolejnych zaułkach blokowiska niczym Bloom po Dublinie. Spotyka znanych, nieznanych jego mieszkańców i rozmawia z nimi: Edziem, osiedlowym guru, panią Jadzią, niespełnioną śpiewaczką, Pulowerem, reprezentantem tamtejszych blokersów, Naszą Gorzałką, emerytowaną tancerką erotyczną Tylko on, trzydziestolatek, który znalazł się tu przypadkiem, a może powrócił po dłuższej nieobecności, nie odnajduje siebie, nie do końca rozumie to, o czym oni mówią. Tekst Adama Sroki nie ma nic z dramatów o blokowiskach, jakie powstawały w ostatniej dekadzie. Jest - jak na symfonię przystało - pewną summą, poetyckim uogólnieniem.

PREMIERA 9 MAJA 2009

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA SOLARIS

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA SOLARIS

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej