Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
30.01.2017

UWAGA KONKURS

"Rewizor. Będzie wojna!" Zrób sobie zdjęcie z czołgiem i wyślij je na teatralnego fb do 8 lutego. Nagrody czekają!!!
Horodniczy i Chlestakow już zrobili.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Komisja przyznała nagrody w postaci biletów Pani Monika Figiel oraz Pani Wiesława Sawina. Pan Stanislaw Sawina otrzymuje torbę z edycji Rewizor.Będzie wojna!. W celu odebrania nagród prosimy o kontakt bezpośredni przez wiadomość fb. Gratulujemy
(nagrodzone zdjęcia do zobaczenia na naszym oficjalnym profilu na Facebooku)


UWAGA KONKURS "Rewizor. Będzie wojna!"

Zrób sobie zdjęcie z "czołgiem", dodaj je w komentarzu pod postem na teatralnym Facebooku, a 6 lutego sprawdź wyniki.

 Zdjęcia można również przesłać na adres promocja@ludowy.pl z dopiskiem - "zgoda na publikację "

Liczymy na Waszą pomysłowość !!
Czołg na zdjęciu może być dowolny.. militarny, rysunkowy czy też z naszego plakatu - liczy się kreatywność.

Nagrody czekają!!!
Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy zaproszeniami do nas do teatru oraz torbami bawełnianymi z motywem Rewizor.Będzie wojna.

Na zdjęciach :
Horodniczy starszy -Tadeusz Łomnicki
Chlestakow - Krystian Pesta

foto Przemysław Sieraczyński

https://www.facebook.com/teatrludowy

NA SPEKTAKLE ZAPRASZAMY 10 i 11 lutego. KUP BILET


Na kanwie oryginalnego tekstu

Po latach Teatr Ludowy sięga po genialną sztukę po raz kolejny. - Pomyślałam, że o naszej politycznej rzeczywistości trzeba opowiadać dzisiaj troszkę inaczej. Dlatego nasz "Rewizor. Będzie wojna!" to sztuka napisana na kanwie oryginalnego tekstu. Nie chciałam naginać ani masakrować tego tekstu, dlatego zostały te same postaci. Akcja zaczyna się po latach, kiedy do małego miasteczka po raz kolejny przyjeżdża rewizor. Horodniczy nie jest już wojownikiem, a facetem starającym się ukryć własne grzechy. Wie, że polityka musi zatoczyć koło i w końcu ktoś go wygryzie. Nie chce mu się walczyć o świat, do czasu, gdy na jego drodze nie staje silny młody wilczek. Ich wzajemny konflikt nakręca świat i pokazuje, że nie zawsze ludzie biorą odpowiedzialność za zabawki, które dostają do rąk. Stąd też nasz tytuł - wyjaśnia Bogajewska.

 

Popularne

14.05.2019

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY PIJANOWSKIEJ NA 54. PRZEGLĄDZIE TEATRÓW MAŁYCH FORM KONTRAPUNKT 2019

Miło nam poinformować iż, Jury, doceniając wysoki poziom zaprezentowanych przedstawień i wyjątkowo trafną ich selekcję, zgodną z mottem festiwalu „Coś jej winien?", zdecydowało się docenić i nagrodzić kreacje aktorskie, indywidualności twórcze i koncepty. Z uwagi na dużą liczbę tych zjawisk postanowiło przyznać: wyróżnienie Annie Pijanowskiej za rolę Lucy w „Hańbie" . Gratulujemy!

Zobacz więcej
15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej