Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
25.11.2020

"WŁADCZYNI MUCH" W REŻYSERII KONRADA DWORAKOWSKIEGO NA FESTIWALU BOSKA KOMEDIA

Zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu na platformie Play Kraków – pierwszej miejskiej platformie VOD w Polsce.


Zapraszamy na streaming prosto z Dużej Sceny — widzimy się 13 grudnia o godz. 16.00.
Spektakl jest prezentowany w ramach Festiwalu Mała Boska Komedia 2020.


Bohaterowie spektaklu podejmują decyzję, by oderwać się od ziemi za sprawą internetowego programu „Wygraj Siebie”. Program ten zabiera grupę uczestników na odludną wyspę, żeby tam, przy pomocy wymyślnych zadań mogli sprawdzić swoje granice, dowiedzieć się, jakie są ich słabe i mocne strony, jak radzą sobie z wyzwaniami wymagającymi przekroczenie ich fobii i lęków.

Spektakl „WŁADCZYNI MUCH” w reżyserii Konrada Dworakowskiego na podstawie autorskiego tekst Magdaleny Fertacz jest częścią międzynarodowego projektu Play On: New Storytelling with Immersive Technologies!, którego celem jest implementacja mechanizmów immersyjnych powszechnych w grach komputerowych do struktur narracyjnych spektakli teatralnych.

Czuły narrator – Boska Komedia 2020
13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia odbędzie się w całości online. Zobaczymy 23 spektakle, w tym 8 premier. Nie spotkamy się na żywo, ale niezapomnianą festiwalową energię Boskiej organizatorzy postarają się przekazać w postaci rozmów i spotkań z artystami. Codziennie o 12:00 widzowie zostaną zaproszeni na Hejnał Teatralny, a pół godziny przed emisją każdego spektaklu będzie relacja Boska Komedia TV. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 13 grudnia br., wstęp na wszystkie wydarzenia i spektakle jest bezpłatny. Przedstawienia zostaną pokazane za pośrednictwem platformy PLAY KRAKÓW
Rejestracja na platformie jest darmowa, a dostęp do przedstawień, dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie bezpłatny. Operatorem platformy PLAY KRAKÓW jest KRAKOWSKIE BIURO FESTIWALOWE (www.playkrakow.com).

 

Fot. Anna Ryś

Popularne

Obrazek
20.10.2020

PIERWSZE PRÓBA CZYTANA DO SPEKTAKLU "WŁADCY"

Rozpoczęły się próby do nowego spektaklu na Dużej Scenie. Konrad Dworakowski reżyseruje "Władców" Magdaleny Fertacz. Próba w reżimie sanitarnym czerwonej strefy.

Zobacz więcej
Obrazek
02.10.2020

20 LISTOPADA PREMIERA NA SCENIE POD RATUSZEM! BILETY NA SPEKTAKLE W SPRZEDAŻY.

Pierwsza premiera tego sezonu. Na Scenie Pod Ratuszem Robert Talarczyk reżyseruje BOSKĄ Petera Quiltera.

Zobacz więcej
Obrazek
19.09.2020

ZAPRASZAMY DO NOWEJ HUTY!

Dołączcie do wydarzenia Zajrzyj do Huty 2020 - przed Wami wyjątkowy weekend.

Zobacz więcej