Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
09.10.2016

Z myślą o nauczycielach

uczenie jest niekończącą się przygodą....Zapraszamy, 14, 15 października wszystkich Nauczycieli w groteskową podróż do świata socrealizmu.

 

14 i 15 października to my chcemy sprawić WAM Drodzy Nauczyciele radość, zapraszając do świata socrealistycznego absurdu lat 60-tych ubiegłego wieku.

Zobaczycie, jak kolektyw robotniczo-chłopski "odświeżał" kulturowo wiejską społeczność. Prowincjonalny nauczyciel, pracując pod auspicjami I Sekretarza Partii, próbuje ocalić resztki wielkiej literatury w amatorskim przedstawieniu "Hamleta". Z jakim skutkiem – oceńcie sami!

To opowieść o tym jak trudna i... ryzykowna bywa praca nauczyciela w różnych okolicznościach historii.

Tylko w tych dniach i tylko dla WAS  przygotowaliśmy bilety w specjalnych cenach. Wizytę można połączyć z filiżanką kawy i dobrym ciastkiem.

Zapraszamy na wieczór pełen wrażeń: humoru i refleksji - na spektakl "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" Ivo Bresana w reżyserii Tomasza Obary.

 

Popularne

15.04.2019

"KOLACJA DLA GŁUPCA" CZYLI ROZRYWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Aktorzy wybrani przez Tadeusza Łomnickiego do obsady „Kolacji dla głupca” w stu procentach spełnili warunki decydujące o sukcesie spektaklu. Paweł Kumięga brawurowo i mądrze zagrał tytułowego głupca, znakomicie wtórował mu Jacek Wojciechowski w roli Bronchant. Świetną kreację nadobowiązkowego inspektora skarbowego stworzył Jan Nosal. Z wdziękiem i świadomością swoich ról zagrali Marta Bizoń, Iwona Sitkowska oraz Maciej Namysło.

Zobacz więcej
02.04.2019

MARKA RADIA KRAKÓW UROCZYŚCIE WRĘCZONA

Wyróżnienie dla Teatru Ludowego za spektakl "Salto w tył" odebrała p. Dyrektor Małgorzata Bogajewska oraz reżyser spektaklu Maćko Prusak. Bardzo dziękujemy za uznanie, a aktorom gratulujemy!

Zobacz więcej
27.03.2019

JUŻ NIE MOŻEMY TEGO DŁUŻEJ PRZED WAMI UKRYWAĆ...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zdradzamy Wam przedsmak tego nad czym pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie. 12 kwietnia otworzymy wystawę zaprzyjaźnionej z nami Klaudyny Schubert , której zdjęcia mogliście podziwiać już nieraz na naszej stronie.

Zobacz więcej