wiersze Juliana Tuwima w kilku językach, ale jednym głosem LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT

Scena: Scena Stolarnia
Czas trwania: 1h 15min Przerwa:
Cena: N: 22,00 zł U: 22,00 zł
Najbliższe
spektakle:
05 gru 2018 (śr) kup bilet
06 gru 2018 (cz) kup bilet
06 gru 2018 (cz) kup bilet
07 gru 2018 (pt) kup bilet
07 gru 2018 (pt) kup bilet
08 gru 2018 (so) kup bilet
08 gru 2018 (so) kup bilet

Opis spektaklu

Zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci, wykorzystujący muzyczność poezji Juliana Tuwima i nagrania jego wierszy w innych językach. Multiinstrumentalna zabawa słowem i dźwiękiem sprawi, że polskie dzieci zrozumieją swoich kolegów z Estonii, Węgier czy Czech.

Rozpędzona lokomotywa jedzie przez świat i zabiera w podróż dzieci z różnych zakątków Europy. Stuk-puk! Stuk-puk! Pociąg przekracza granice kolejnych państw. Minęła już Tallin w Estonii,  Budapeszt na Węgrzech i czeski Cieszyn, właśnie dojeżdża do Krakowa. W każdym wagonie pełno pasażerów z różnych krajów. Jak mają się ze sobą porozumieć?

Czy na Węgrzech wróble także śpiewają „ćwir, ćwir”, a lokomotywy w Estonii sapią „uff-puff”? Czy w Czechach słychać o poranku „kukuryku”? Jak tu się dogadać, gdy łączy nas tylko wspólna podróż w jednym wagonie? Z pomocą przychodzi muzyka i dźwięki. Wspólne klaskanie, śpiewanie, bębnienie może zbliżyć bardziej niż błaha rozmowa. A co śpiewać najlepiej? Wiersze. A zatem zaśpiewajmy razem, po polsku, estońsku, czesku, węgiersku i sprawdźmy, czy uda nam się porozumieć. Każdy przecież zna te wersy:

Twórcy

Obsada


facebook instagram youtube blog