RECITAL MAŁGORZATY KRZYSICY

GOŚCINNIE
Scena: Scena Pod Ratuszem
Czas trwania: 1 h 30 min Przerwa:
Cena: N: 35,00 zł U: 25,00 zł
Najbliższe
spektakle:
10 lut 2018 (so) kup bilet

Opis spektaklu

"POLSKIE MADONNY"

POLSKIE MADONNY to recital Małgorzaty Krzysicy, w którym sięga po repertuar największych Madonn polskiej piosenki: Ewy Demarczyk, Anny German, Krystyny Prońko, Ewy Bem i wreszcie Maryli Rodowicz. To również opowieść o polskich kobietach, madonnach unoszących się na karuzeli życia, codziennego, szarego, trudnego, któremu potrafią nadać wymiar niemal mitologiczny…

Przy fortepianie – Monika Bylica.

Warto dodać, że Małgorzata Krzysica nagrała płytę „Eurydyki” z piosenkami Anny German i właśnie piosenki z tej płyty będzie można między innymi usłyszeć na Scenie Pod Ratuszem.


„SPOSÓB NA PANÓW”

Ten żartobliwy tytuł, to tekst z piosenki ze słowami Wojciecha Młynarskiego, którą Małgorzata Krzysica rozpocznie swój recital. Jednak na całość koncertu złożą się najpiękniejsze piosenki z repertuaru  wielkich dam polskiej piosenki. I tak na początku przeniesiemy się w świat przedwojennej gwiazdy Hanki Ordonówny  i jej przebojów : „ Na pierwszy znak ”, czy „Miłość ci wszystko wybaczy”,  potem wraz z melodią „ Pamiętasz była jesień ” krakowska artystka wspomni o Sławie Przybylskiej. Nie może oczywiście zabraknąć piosenek Anny German i na nowohuckiej scenie popłyną nuty „Człowieczego losu, czy „ Tańczących Eurydyk ”… A dalej przeboje Hanny Banaszak, Maryli Rodowicz, Kaliny Jędrusik, Ewy Bem i Krystyny Prońko  z niezapomnianymi „ Małymi tęsknotami .”Całość poprowadzi sama Małgorzata Krzysica przypominając anegdoty i fakty z życia wspomnianych wokalistek.

Małgorzatę Krzesicę mogli Państwo usłyszeć między innymi w piosence jubileuszowej z okazji 60-lecia Teatru Ludowego - Teatr jest w nas.

Twórcy

Obsada


facebook twitter youtube blog