KINO "HUTA"

GOŚCINNIE
Scena: Scena Stolarnia
Czas trwania: 2 h Przerwa:
Cena: N: 10,00 zł U: 10,00 zł
Najbliższe
spektakle:
- - -

Opis spektaklu

Idea:

Film przychodzi do teatru, Polska przyjeżdża do Nowej Huty.
Najciekawsze zjawiska w polskim kinie; twórcy kształtujący własny język filmowy, poszukujący, niepoprawni...
Szeroko dyskutowane tytuły, kontrowersyjne tematy, nowe trendy, emocjonujące spotkania - to wszystko w nowym cyklu filmowych spotkań Łukasza Maciejewskiego w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie.
Projekcjom każdorazowo towarzyszyć będzie rozmowa z reżyserami (oraz członkami ekip) pokazywanych tytułów.


17 marca zapraszamy na film  KAMPER

reż. Łukasz Grzegorzek
scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
obsada: Piotr Żurawski,  Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak, Justyna Suwała
zdjęcia: Weronika Bilska
muzyka: Czarny HIFI, Pezet, Zbigniew Wodecki, Maanam

czas trwania: 89 min.


Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem i producentką Natalią Grzegorzek.

Pomysł cyklu i prowadzenie spotkania - Łukasz Maciejewski


 

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno.

Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

„Kamper” to nowoczesna, szczera i bezpretensjonalna komedia o współczesnych trzydziestolatkach. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy „Kampera” stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić. Kapitalnie poprowadzeni aktorzy ożywiają historię budzącą przyjemnej natury nostalgię. „Kamper” jest historią o konfrontacji różnych perspektyw, więc na ścieżce dźwiękowej przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Maanamu splatają się z nowym, zainspirowanym filmem, kawałkiem Pezeta, legendy polskiej sceny hip-hopowej oraz muzyką skomponowaną przez Czarnego HIFI. Wszystkie te elementy składają się na rewelacyjny i lekki film pełen autentycznych emocji.

 

Twórcy

Obsada


facebook twitter youtube blog