16.11.2017

CEGŁA CEGLE NIE JEST RÓWNA

Gdy powiedziano nam, że w spektaklu będziemy wykorzystywać cegły nie zrobiło to na nas wrażenia. W Teatrze można spotkać ciekawsze elementy dekoracji, lecz dwie tony pobudziły wyobraźnię.

Gdy powiedziano nam, że w spektaklu  będziemy wykorzystywać cegły nie zrobiło to na nas wrażenia. W Teatrze można spotkać ciekawsze elementy dekoracji, lecz dwie tony pobudziły wyobraźnię. W poniedziałek miał przyjechać transport. Tona, a tym bardziej dwie tony cegieł, zdawała się być konkretną ilością. Co z tego powstanie? Czemu aż tyle, a właściwie ile cegieł to jedna tona? Niby cegła, zwykła cegła i to z odzysku, każdy zna i widział. Nic nadzwyczajnego, ale wyobraźnia potrafi  manipulować rzeczywistością. Liczyliśmy na efekt, choćby wizualny, ilościowy... zapraszamy na relację z odbioru tony cegieł. Nie zdradzamy jakie jest finalne przeznaczenie cegieł, o tym przekanacie się dopiero na spektaklach.

 


 


 


 

 

 

Wymiary:Współcześnie stosowane cegły mają wymiary 250mm x 120mm x 65mm.
Najpopularniejsza cegła ceramiczna otrzymywana jest z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupkowych. W zależności od rodzaju cegły waga będzie różna. 
3.8 kg dla cegły pełnej ceramicznej
3.1 kg dla cegły klinkierowej
1.9 kg dla cegły dziurawki
7 kg dla cegły kratówki k3

W naszym przypadku tona cegieł to 263 sztuki.

 

Redakcja/Foto Anka Ryś