16.11.2016

POSTACI #3

Dla Davida, najstarszego syna Arnolda i Elaine, kariera zawsze była ważna. Sam o sobie mówi, że najważniejsze rzeczy w jego życiu to kariera i rodzina. A pracę ma wyjątkową, ponieważ jest klaunem urodzinowym. Nie byle jakim klaunem urodzinowym zresztą...

 

Dla Davida, najstarszego syna Arnolda i Elaine, kariera zawsze była ważna. Sam o sobie mówi, że najważniejsze rzeczy w jego życiu to kariera i rodzina. A pracę ma wyjątkową, ponieważ jest klaunem urodzinowym. Nie byle jakim klaunem urodzinowym zresztą – nosi pseudonim Silly Billy i jest niekwestionowanym numerem jeden pośród klaunów w Nowym Jorku.

Centrum jego występów stanowią magiczne sztuczki, okraszone sporą dawką slapsticku i humoru słownego. Jako komediowe inspiracje David wskazuje Bustera Keatona, który jest dla niego slapstickowym mentorem, Woody’ego Allena, którego sarkastyczne poczucie humoru wykorzystuje zwykle do zabawiania rodziców, oraz Abbotta i Costello, których oglądał w dzieciństwie i którzy mieli wielki wpływ na jego zamiłowanie do humoru słownego.

 

 

W rodzinie David zawsze starał się stawać w roli opiekuna. Szczególnie kiedy byli mali, jako najstarszy z braci często pilnował młodszego rodzeństwa i zajmował się nimi. Od taty przejął pasję do filmowania, a kamera zawsze była członkiem rodziny, więc siłą rzeczy stała się też częścią rodziny Davida, kiedy wyfrunął z domu. Z łatwością można znaleźć dostęp do jego kanału na YouTube, gdzie uczy sztuczek magicznych, wrzuca nagrania ze swoich występów i parodiuje innych magików.

 

 

W spektaklu w rolę Davida wcieli się Patryk Palusiński.

 

#sekretneżyciefriedmanów
Tekst/ Daniel Sołtysiński
Foto/ materiały z programu
Red./ Anka Ryś