30.03.2018

ZZA KULIS

Jesteśmy na półmetku prób do pierwszej wiosennej premiery. Zapraszamy do obejrzenia zza kulisowych zdjęć z sesji wizerunkowej do powstającego plakatu.

 

 

Jesteśmy na półmetku prób do pierwszej wiosennej premiery - „Salta w tył” na podstawie „Bajki o Rašce i innych reportaży sportowych” Oty Pavla. Reżyseruje Maćko Prusak, za adaptację odpowiedzialna jest Marta Giergielewicz, a za scenografię – Andrzej Witkowski.  W spektaklu, podobnie jak w książce Pavla, pojawią się postaci czeskich sportowców z czasów komunizmu – skoczka - Jiriego Raški, sprintera - Emila Zatopka, kolarzy – Jana Kubra i Jana Veselego, oszczepnistki – Dany Zatopkovej. Ale spektakl „Salto w tył”  to nie opowieść o triumfie, sławie i bogactwie, które dziś głównie kojarzą się z postaciami znanych sportowców. To nie opowieść o półbogach, oderwanych od rzeczywistości. To historia o sile charakteru, ludzkiej niezłomności i wielkiej pasji, jaką był dla tych ludzi sport. Trudno dziś wyobrazić sobie, by mistrzowie olimpijscy na co dzień pracowali w fabrykach lub klepali biedę, a jeszcze niedawno jedynymi nagrodami, jakie otrzymywali za udział w olimpiadzie były: kajak lub wczasy. Co było  zatem ważne? Chwała, którą przynoszą narodowi. Jaką cenę przyszło im za to zapłacić? Czy w życiu też stali na podium? Jak potoczyły się losy idoli tamtych czasów?

Premiera 21 kwietnia Duża Scena - Przekonacie się, że można się poczuć w teatrze jak na stadionie i kibicować aktorom tak samo entuzjastycznie jak reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata. Nie zabraknie czeskiego humoru, szlagierów muzycznych śpiewanych po czesku i zapierających dech układów choreograficznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salto w tył
Na podstawie „Bajki o Rašce i innych reportaży sportowych” Oty Pavla.
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Maćko Prusak
Adaptacja: Marta Giergielewicz
Scenografia: Andrzej Witkowski

Obsada:
Patrycja Durska, Weronika Kowalska, Beata Schimscheiner, Cezary Kołacz, Paweł Kumięga, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Piotr Piecha, Karol Polak, Kajetan Wolniewicz

 

  


W sesji udział wzięli :  Weronika Kowalska, Beata Schimscheiner, Cezary Kołacz, Paweł Kumięga, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Piotr Piecha, Karol Polak, Kajetan Wolniewicz, Maćko Prusak - reżyser, Marta Giergielewicz - dramaturg
fotograf sesji wizerunkowej/ Magda Franczuk
charakteryzacja/ Sonia Kieryluk

koordynator sesji/ tekst prasowy/ Magda Zarębska - Węgrzyn

foto zza kulis/ red./ Anka Ryś