Strefa widza

Zobacz więcej

"SYN SMOKA" - PROPOZYCJA DLA NAJMŁODSZYCH

Baśń japońska osnuta na motywach ludowych. Taro jest rozpieszczonym przez babcię chłopcem, który cały wolny czas, a ma go sporo, spędza na zabawie ze zwierzętami i na walkach sumo.

Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa jego młodą przyjaciółkę Aye, zaś leciwa babcia, która wychowuje Taro, ulega wypadkowi. Beztroski świat Taro nagle rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć. Bohaterowie tej egzotycznej opowieści inaczej się ubierają, fantastyczne postaci, które spotykają na swojej drodze nie są podobne do naszych smoków czy diabłów, nawet muzyka sięga do zupełnie innej estetyki. Jednak uczucia i wartości jakie budują ich świat są te same, o które i my zabiegamy. Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są ta samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

  

SYN SMOKA 

Najbliższy spektakl - 14  stycznia 

W repertuarze dla szkół i przedszkoli mamy również następujące tytuły:

BŁYSK REKLINA,
KOT W BUTACH
KRAKOWSKIE ABECADŁO
KRÓLOWA ŚNIEGU
SYN SMOKA
LOKOMOTYWĄ PRZEZ ŚWIAT
PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH
PYZA ZA WIELKĄ WODĄ

 

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza celem dokonania rezerwacji oraz weryfikacji grup wiekowych dla poszczególnych tytułów: tel. 12 68 02 112, 12 68 02 113, rezerwacja@ludowy.pl

 

Popularne

"TOŻSAMOŚĆ WILA" TRAGIKOMICZNE PRZYGODY CZŁOWIEKA ZAGUBIONEGO W CZASIE I PRZESTRZENI.

19 stycznia zapraszamy na Scenę Pod Ratuszem, gdzie Kucharka z Kombinatu, Ronald Reagan i Lenin znajdą się na jednej scenie. Niemożliwe? A jednak! Zobacz koniecznie!

Zobacz więcej

LEKTURY OBOWIĄZKOWE

Zapraszamy na czytanie fragmentów książek Olgi Tokarczuk. Dołącz do wydarzenia i poznaj szczegóły.

Zobacz więcej

VOUCHER

Zacznij Nowy Rok z mocnym postanowieniem!

Zobacz więcej