30.04.2017

KOTKA

Jest gorąco, emocjonalnie i zmysłowo / zdjęcia z próby.

 Tennessee Williams „KOTKA NA GORĄCYM BLASZANYM DACHU” reż. Jacek Poniedziałek

premiera 6 maja Duża Scena

W co może zamienić się uroczystość rodzinna, gdy każdy z jej uczestników zostaje sprowokowany do podjęcia ostatniej walki w życiu: o pieniądze, godność, miłość, namiętność, życie, i o prawdę w końcu. A to brutalna i bezwzględna walka, w której nikt nie zostanie oszczędzony i nikt tak naprawdę nie wygra. Dramaty Williamsa, fascynują tak bardzo, bo ciągle w nich odnajdujemy i rozpoznajemy to co dla nas najbardziej bolesne i dotkliwe.

Gwałtowne emocje, wyraziste postaci, miłość, namiętność, śmierć i samotność. Opowieść o przerwanych gestach, przekłamanych rozmowach, ulotności szczęścia, względności prawdy i bezwzględności życia.

Klasyka dramatu światowego w reżyserii jednego z najlepszych polskich aktorów.

Twórcy:

tłumaczenie/ Jacek Poniedziałek, reżyseria / Jacek Poniedziałek, scenografia/kostiumy/światło Michał Korchowiec, opracowanie ruchu/ Tomasz Bazan, muzyka/ Marcin Janus ,multimedia/ Grzegorz Kaliszuk, inspicjent/ Anita Wilczak - Leszczyńska, sufler/ Martyna Rezner

Obsada:

Wojciech Lato / gościnnie PWSFTviT, Patryk Palusiński / gościnnie, Jan Nosal, Beata Schimscheiner, Iwona Sitkowska, Kajetan Wolniewicz, Mirosława Żak / gościnnie, oraz Tomasz Bazan gościnnie/ Łukasz Przytarski gościnnie.

 

_________

#kotkanagorącymblaszanymdachu

Zdjęcia z próby/ Michał Ramus

Red./ Anka Ryś