TEATR BEZ BARIER

Teatr Ludowy jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widza: tel.: 12 68 02 112 / rezerwacja@ludowy.pl

Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo przebywać w teatrze z psem przewodnikiem/asystentem.

Koordynatorki d/s dostępności 

Justyna Mikoś - tel. 503 198 709 / brakbarier@ludowy.pl

Anna Ryś - tel. 519 374 339 / brakbarier@ludowy.pl


Duża Scena

Kasa biletowa znajduje się po lewej stronie hallu w głównym wejściu do budynku. Aby do niej dotrzeć, należy pokonać jeden bieg schodów i spocznik. Przy wejściu znajdują się cztery kolumny oraz trzy pary podwójnych drzwi, z czego tylko środkowe są otwarte. Po przejściu przez drzwi, trzeba podejść kilka kroków w lewą stronę. Niecały metr od kasy znajduje się stolik, który należy obejść.

Ze względu na zabytkowy charakter budynku i związane z tym ograniczenia wejście do kasy nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. W celu zakupu biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza. Jednak przede wszystkim zachęcamy do zakupu biletów drogą online na naszej stronie internetowej https://ludowy.pl/pl/bilety

Wejście na spektakl znajduje się w tym samym miejscu, gdzie wejście do kasy biletowej. Po wejściu do hallu należy przejść przez kolejne drzwi, które znajdują się na wprost. Tam już będzie czekać na Państwa obsługa, która odpowie na wszelkie pytania i pomoże dotrzeć na właściwe miejsce na widowni.

Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się po prawej stonie od frontu budynku (przy parkingu). Po wcześniejszym kontakcie obsługa wystawi podjazd i pomoże dostać się do wnętrza teatru. Wjazd na widownię znajduje się na tym samym piętrze. Szatnia i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na podwyższeniu, na które można wjechać przy pomocy platformy schodowej.

Istnieje możliwość wygospodarowania całego rzędu dla osób poruszających się na wózkach (8 rząd) składającego się z 26 miejsc.

W głównym budynku, po lewej stronie foyer, mieści się kawiarnia teatralna. Stoliki kawiarniane zostały umieszczone na dwóch poziomach. Część z nich znajduje się bezpośrednio w foyer. Aby dostać się do drugiej części, należy pokonać kilka schodów. 

Od kwietnia do końca września przy kawiarni funkcjonuje ogródek letni, który znajduje się na poziomie chodnika, po lewej stronie od frontu budynku.

Scena Pod Ratuszem

Scena znajduję się w zabytkowej piwnicy Wieży Ratuszowej — Rynek Gł. 1. Scena ze względu na swoją lokalizację i architektoniczny zabytkowy charakter nie mam możliwości dostosowania dla osób z niepełnosprawnością. Z naszej strony służymy pomocą, prosimy o wcześniejszy kontakt z BOW celem ustalenia możliwości uczestnictwa w spektaklu.

 

 

Informacje o dodatkowych utrudnieniach oraz wystawach czasowych:

W budynku głównym os. Teatralne 34 na foyer z prawej strony od wejścia przy Dużej Scenie, szatniach, wyciągu dla wózków oraz toaletach w terminach repertuarowych spektaklu "SOLARIS" rozłożona jest konstrukcja należąca do wystawy kontekstowej "W lustrze kosmosu. Człowiek w drodze na Solaris". Instalacja składa się z trzech bloków/pomieszczeń oraz tablic informacyjnych. Instalacja może utrudnić swobodne poruszanie się po foyer. Więcej informacji/ terminy spektakli/ wystawy dostępne są w Biurze obsługi widza: rezerwacja@ludowy.pl, telefon 12 68 02 112, prosimy o kontakt przed zakupem biletów.