TEATR BEZ BARIER

Teatr Ludowy jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widza:

W celu zakupu biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza:  tel.: 12 68 02 112, rezerwacja@ludowy.pl

Zachęcamy do zakupu biletów drogą online na naszej stronie internetowej https://ludowy.pl/pl/bilety

Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo przebywać w teatrze z psem przewodnikiem/asystentem.

Koordynatorki d/s dostępności 

Justyna Mikoś - tel. 503 198 709 / brakbarier@ludowy.pl

Anna Ryś - tel. 519 374 339 / brakbarier@ludowy.pl


Duża Scena - os. Teatralne 34

Kasa biletowa znajduje się po lewej stronie halu w głównym wejściu do budynku. Aby do niej dotrzeć, należy pokonać jeden bieg schodów i spocznik. Przy wejściu znajdują się cztery kolumny oraz trzy pary podwójnych drzwi, z czego tylko środkowe są otwarte. Po przejściu przez drzwi, trzeba podejść kilka kroków w lewą stronę. Niecały metr od kasy znajduje się stolik, który należy obejść.

Ze względu na zabytkowy charakter budynku i związane z tym ograniczenia wejście do kasy nie jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. 

Wejście na spektakl znajduje się w tym samym miejscu, gdzie wejście do kasy biletowej. Po wejściu do hallu należy przejść przez kolejne drzwi, które znajdują się na wprost. Tam już będzie czekać na Państwa obsługa, która odpowie na wszelkie pytania i pomoże dotrzeć na właściwe miejsce na widowni.

Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się po prawej stonie od frontu budynku (przy parkingu). Po wcześniejszym kontakcie obsługa wystawi podjazd i pomoże dostać się do wnętrza teatru. Wjazd na widownię znajduje się na tym samym piętrze. Szatnia i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdują się na podwyższeniu, na które można wjechać przy pomocy platformy schodowej.

Istnieje możliwość wygospodarowania całego rzędu dla osób poruszających się na wózkach (8 rząd) składającego się z 26 miejsc.

W głównym budynku, po lewej stronie foyer, mieści się kawiarnia teatralna. Stoliki kawiarniane zostały umieszczone na dwóch poziomach. Część z nich znajduje się bezpośrednio w foyer. Aby dostać się do drugiej części, należy pokonać kilka schodów. 

Od kwietnia do końca września przy kawiarni funkcjonuje ogródek letni, który znajduje się na poziomie chodnika, po lewej stronie od frontu budynku.

Scena Pod Ratuszem - Rynek Główny 1

Scena znajduję się w zabytkowej piwnicy Wieży Ratuszowej na płycie głównej Rynku miejsckiego. Scena ze względu na swoją lokalizację i architektoniczny zabytkowy charakter nie mam możliwości dostosowania dla osób z niepełnosprawnością. Z naszej strony służymy pomocą, prosimy o wcześniejszy kontakt z BOW celem ustalenia możliwości uczestnictwa w spektaklu.

 

-----------

Informacje o dodatkowych utrudnieniach oraz wystawach czasowych:

W budynku głównym os. Teatralne 34 na foyer z prawej strony od wejścia przy Dużej Scenie, szatniach, wyciągu dla wózków oraz toaletach w terminach repertuarowych spektaklu "SOLARIS" rozłożona jest konstrukcja należąca do wystawy kontekstowej "W lustrze kosmosu. Człowiek w drodze na Solaris". Instalacja składa się z trzech bloków/pomieszczeń oraz tablic informacyjnych. Instalacja może utrudnić swobodne poruszanie się po foyer. Więcej informacji/ terminy spektakli/ wystawy dostępne są w Biurze obsługi widza: rezerwacja@ludowy.pl, telefon 12 68 02 112, prosimy o kontakt przed zakupem biletów.

Teatralny Instytut Młodych - os. Teatralne 23

Budynek znajduje się przy ulicy wewnątrz osiedla Teatralnego . Główne, szklane wejście do budynku jest na poziome chodnika na rogu budynku po lewej stronie. Istnieje też dodatkowa możliwość wejścia do obiektu przeszklonymi drzwiami po prawej stronie budynku.

Miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami usytuowane jest na dziedzińcu wewnętrznym za budynkiem. Wzgłuż lewego boku budynku prowadzi droga wewnętrzna, na wprost znajduje się wiata, a miejsce postojowe jest jako pierwsze od lewej, skrajne stanowisko.  Od strony parkingu znajduje się na portiernia, która działa całodobowo. Przy wejściu jest domofor po prawej stronie - jeśli jest potrzebna pomoc przy parkowaniu prosimy o poinformowanie portiera.

Przychodząc na spektakl lub wydarzenie organizowane przez teatr przy wejściu głównym, czeka na Państwa obsługa bileterska. Prosimy o zgłoszenie potrzeby pomocy przy dotarciu na właściwe miejsce na widowniach lub do innych części obiektu.

Wchodząc do obiektu na wprost znajduje się przestrzeń kawiarni. Bar jest zlokalizowany w głębi sali po lewej stronie. Główne schody i winda umożliwiająca wjazd na wyższe piętra znajdują się po prawej stronie, tuż przy wejściu do budynku. Po przejściu około 10 metrów, w strefie środkowej holu w prawą stronę znajduje się wnęka ze stanowiskiem kasowym.  Kierując się dalej w prawo dostępny jest węzeł sanitarny z kolejno umieszczonymi wejściami do toalety damskiej, dla osób z niepełnosprawnościami oraz męskiej. Szatnia ogólnodostępna znajduje się w prawym skrzydle holu, około 5 metrów na prawo od toalet.

Biuro Obsługi Widza znajduje się na 1 piętrze po prawo przy klatce schodowej, dwa metry od wyjścia z widny. W sytuacji gdy drzwi są zamknięte prosimy zapukać, obsługa zaprosi do pomieszczenia.

Scena Kameralna znajduje się na parterze. Dwa wejścia na salę dostępne są z prawej strony holu tuż przy szatni. Sala umożliwia różne ułożenia widowni, również takie uwzględniające potrzeby osób poruszających się na wózkach.

 Na pierwszym piętrze jest Scena Kolorowa. Wejście do sali znajduje się po prawej stronie za przeszklonymi drzwiami (drzwi są otwarte). Idąc dalej korytarzem w prawą stronę dostępny jest węzeł sanitarny z kolejno umieszczonymi wejściami do toalety damskiej, dla osób z niepełnosprawnościami oraz męskiej. Na sali istnieje możliwość wymontowania foteli, tak aby w pierwszym rzędzie była możliwość swobodnego umieszczenia dwóch wózków. Widownia ma środkowy ciąg komunikacyjny, jest skalowana ze schodacmi, każdy kolejny rząd jest wyżej od poprzedniego. Tylko pierwszy rząd jest na poziomie wejścia do sali. Na korytarzach w części środkowej są umieszczone dwie obustronne szerokie kanapy.

Scena Warsztatowa znajduje się w prawej części piętra drugiego. Wejście na salę jest na końcu korytarza za drugimi przeszklonymi drzwiami wewnętrznymi. Węzeł sanitarny znajduje się po lewej stronie korytarza z kolejno umieszczonymi wejściami do toalety damskiej, dla osób z niepełnosprawnościami oraz męskiej. Sala umożliwia różne ułożenia widowni, również takie uwzględniające potrzeby osób poruszających się na wózkach. Na korytarzach w części środkowej są umieszczone dwie obustronne szerokie kanapy.