16.11.2016

DAVID

Dla Davida, najstarszego syna Arnolda i Elaine, kariera zawsze była ważna. Sam o sobie mówi, że najważniejsze rzeczy w jego życiu to kariera i rodzina.

A pracę ma wyjątkową, ponieważ jest klaunem urodzinowym. Nie byle jakim klaunem urodzinowym zresztą – nosi pseudonim Silly Billy i jest niekwestionowanym numerem jeden pośród klaunów w Nowym Jorku.

 

 

Centrum jego występów stanowią magiczne sztuczki, okraszone sporą dawką slapsticku i humoru słownego. Jako komediowe inspiracje David wskazuje Bustera Keatona, który jest dla niego slapstickowym mentorem, Woody’ego Allena, którego sarkastyczne poczucie humoru wykorzystuje zwykle do zabawiania rodziców, oraz Abbotta i Costello, których oglądał w dzieciństwie i którzy mieli wielki wpływ na jego zamiłowanie do humoru słownego.

W rodzinie David zawsze starał się stawać w roli opiekuna. Szczególnie kiedy byli mali, jako najstarszy z braci często pilnował młodszego rodzeństwa i zajmował się nimi. Od taty przejął pasję do filmowania, a kamera zawsze była członkiem rodziny, więc siłą rzeczy stała się też częścią rodziny Davida, kiedy wyfrunął z domu. Z łatwością można znaleźć dostęp do jego kanału na YouTube, gdzie uczy sztuczek magicznych, wrzuca nagrania ze swoich występów i parodiuje innych magików.

 

W spektaklu w rolę Davida wcieli się Patryk Palusiński.

 

 ______________

 #sekretneżyciefriedmanów

 

Marcin Wierzchowski, Daniel Sołtysiński
SEKRETNE ŻYCIE FRIEDMANÓW 
reż. Marcin Wierzchowski
premiera 19 listopada 2016, Scena Stolarnia

tekst/ Daniel Sołtysiński
zdjęcia z programu do spektaklu oraz zdjęcia portretowe/ Przemysław Sieraczyński
redakcja/ AR