18.09.2019

POD ADRESEM RYNEK GŁÓWNY 1

Od dnia gdy upadł motel Krak, gdy zamknięto i zburzono bar Smok, gdy na Rynku wylądowała głowa Mitoraja, a Szajbus, wariat z Vis a Vis, powiesił się z rozpaczy, coś się w mieście zepsuło.

Od dnia gdy upadł motel Krak, gdy zamknięto i zburzono bar Smok, gdy na Rynku wylądowała głowa Mitoraja, a Szajbus, wariat z Vis a Vis, powiesił się z rozpaczy, coś się w mieście zepsuło. Oto jednak nadszedł czas, aby to miasto naprawić, poddać terapii. Podłożyć pod miasto muzyczną bombę. „Krakowska lekkość bytu” – to muzyczna podróż do podziemnego Krakowa, którego już prawie nie ma; to także jedyny w swoim rodzaju stan umysłu, inne poczucie czasu, to jest ów „krakowski spleen”, pełen smogu, alkoholu, kawiarnianych dyskusji, ów ocean zmarnowanego czasu, który stanowi 
o wyjątkowości Miasta Królów. 
W rytm granej na żywo energetycznej muzyki, usłyszymy 23 songi pełne humoru, czarnej groteski, zaprawione odrobiną melancholii i nasączone duchem niepokornego rocka, w których wspomnienia dawnych czasów, mieszają się z ironicznym obrazem współczesnego miasta.

 

"Krakowska lekkość bytu" w reż. Łukasza Czuja.

Premiera: 18 października 2019, Scena Pod Ratuszem 

_________

#krakowskalekkośćbytu

Kulisy sesji wizerunkowa spektaklu  „KRAKOWSKA LEKKOŚĆ BYTU”.
Jan Nosal. Roksana Lewak, Tadeusz Łomnicki, Iwona Pilawska, Klaudyna Schubert,Łukasz Czuj, Elżbieta Rokita, Manuela Nowicka, Beata Strama.

 

Łukasz Czuj, Michał Chludziński
KRAKOWSKA LEKKOŚĆ BYTU
reż. Łukasz Czuj
Premiera 18 października 2019, Scena Pod Ratuszem

redakcja| zdjęcia/ Anka Ryś