Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
26.06.2023

EDYCJA LATO W TEATRZE 2023 - CZAS START

W sobotę 24 czerwca ruszyła kolejna edycja programu artystycznego dla dzieci i młodzieży. W tym roku przenosimy się do Paryża.

Zapraszamy na pokazy spektaklu przygotowane przez teagorocznych uczestników. Pokazy odbędą się 8 i 9 lipca na Dużej Scenie - bilety dostępne na profilu spektaklu.

ZAWSZE BĘDZIEMY MIEĆ PARYŻ

W tym roku naszym tematem i przestrzenią działań wszelakich będzie fascynujący świat jakim jest Paryż. Miejscem akcji naszego spektaklu będzie dzisiejszy Paryż, najbardziej romantyczne miasto świata, mekka artystów i zakochanych, żywe oddychające muzeum przeszłości i zarazem poligon doświadczalny nowoczesnej sztuki. Zabierzemy naszych aktorów i widzów do tajemniczego i magicznego domu na Montmartrze, który w zależności od epoki zmienia się z pracowni malarskiej w dom mody, scenę podejrzanej rewii Moulin Noir, prywatną galerię sztuki albo w szpital wariatów. Nowi właściciele, nowe porządki! I tylko miasto to samo, miłość kończy się lub zaczyna, artysta pnie się na szczyt lub umiera w zapomnieniu.
Przez teatralny Paryż będzie przejeżdżał wyścig Tour de France, ze scenicznego mieszkania będą prowadzić tajemnicze drzwi do innych czasów i nowych przygód. Historia, którą przedstawimy będzie składać się z kilkunastu krótkich opowieści, trochę na wzór scenariusza filmu Zakochany Paryż z 2009 roku. Może zainspiruje nas pomysł fabularny "O północy w Paryżu" Woody Allena z magicznymi wędrówkami do Paryża przedwojennego i Belle Epoque?
Zaśpiewamy na żywo największe francuskie szlagiery, zatańczymy upiornego kankana w Moulin Noir, poćwiczymy z Marcelem Marceau zasady pantomimy. Na naszą scenę wejdą wielcy artyści związani z Paryżem – Antonin Artaud, Jean-Luc Godard, Edith Piaf, Charles Aznavour, Coco Chanell a nawet Maria Antonina, Robesspierre i Napoleon. Będzie też miejsce dla anonimowych paryżan i turystów, których miłości i walki nikt nie opisał. Zapraszamy do rewolucyjnego i nostalgicznego Paryża!

 

 

Fot. AR

Popularne

Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej
Obrazek
23.02.2024

KULISY SESJI ZDJĘCIOWEJ DO MARCOWEJ PREMIERY

JAK WAM SIĘ PODOBA w reż. Maćko Prusaka to nasza kolejna premiera w tym sezonie. Dziś zapraszamy w kulisy sesji zdjęciowej do plakatu.

Zobacz więcej
Obrazek
24.01.2024

"AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD" - PRÓBA MEDIALNA

Jesteśmy po próbie medialnej do naszego najnowszego spektaklu AKTORZY PROWINCJONALNI CZYLI POCIĄG DO HOLLYWOOD w reż. Michała Siegoczyńskiego.

Zobacz więcej