Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
10.12.2019

EWA RUCIŃSKA, ANNA WOLSZCZAK I STANISŁAW LINOWSKI WYRÓŻNIENI STYPENDIAMI MKIDN

Ewa Rucińska w minionym sezonie zadebiutowała reżysersko na naszej Scenie Pod Ratuszem spektaklem Jean-Luca Lagarce’a "TYLKO KONIEC ŚWIATA".

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał w roku akademickim 2019/2020 stypendia trojgu studentów AST National Academy of Theatre Arts in Kraków: Ewie Rucińskiej – studentce Wydziału Reżyserii Dramatu, Annie Wolszczak – studentce Wydziału Lalkarskiego oraz Stanisławowi Linowskiemu z Wydziału Aktorskiego w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

Ewa Rucińska  w minionym sezonie zadebiutowała reżysersko na naszej Scenie Pod Ratuszem spektaklem Jean-Luca Lagarce’a "TYLKO KONIEC ŚWIATA".

To oparta na autobiograficznych wątkach opowieść Jean-Luca Lagarce’a, francuskiego dramatopisarza i reżysera, uznawanego za współczesnego klasyka. We Francji wystawianego najczęściej po Molierze i Szekspirze, w Polsce prawie nieznanego. Nasz spektakl jest polską prapremierą tego dramatu.

Zapraszamy ▪️5|8 stycznia  - BILETY
Więcej informacji o spektaklu znajdziecie na naszym BLOGU, zapraszamy.

fot. Klaudyna Schubert

Popularne

Obrazek
22.06.2020

DRUGA RECENZJA "SOLARIS"

Zobacz zdjęcia z premiery i przeczytaj relację na Instagram..

Zobacz więcej
Obrazek
22.06.2020

PIERWSZA RECENZJA "SOLARIS"

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi". – pisze Stanisław Lem w swojej najpopularniejszej powieści – „Solaris".

Zobacz więcej
Obrazek
15.06.2020

KONKURS! WYGRAJ BILETY NA SPEKTAKL!

Do porannej kawy polecamy - KONKURS organizowany przez Muzeum Teatralne / Muzeum Krakowa.

Zobacz więcej