Strefa widza

Zobacz więcej

FESTIWAL TEATRU LUDOWEGO. OBCHODY 70 - LECIA NOWEJ HUTY.

Świętuj we wrześniu razem z nami! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Zobacz szczegółowy program.

15 - 20 września - Kultowe spektakle.


- 15 września godz. 17.00 - „Sędziowie”
- 15 września godz. 20.00 – „Tożsamość Wila”
- 18 września godz. 19.00 – „Salto w tył”
- 19 września godz. 19.00 – „Sekretne życie Friedmanów”
- 20 września godz. 19.00 – „Zmowa milczenia”

Wybrane spektakle tworzą identyfikację programową i artystyczną Teatru Ludowego, a jednocześnie pokazują szerokie spektrum tematów, problematyki, wielości języków i estetyk teatralnych, w obrębie których poruszamy się w ostatnich sezonach. Są to spektakle nagradzane, prezentowane na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych.

28 września, godzina 16.00 – Scena Stolarnia
“Sezon na Hutę” – piknik dla mieszkańców Nowej Huty – wyprzedaż garażowa. 
godz. 18.00 - Turniej wiedzy o Teatrze Ludowym (więcej o turnieju tutaj )

29 września godzina 19.00, Duża Scena Teatru Ludowego
Widowisko muzyczne w reżyserii Łukasza Czuja "Przeboje na życzenie. Koncert dla Nowej Huty".
Kolaż piosenek znanych i lubianych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, śpiewanych w domach podczas uroczystości rodzinnych, na spotkaniach podczas pikników sąsiedzkich. Chcemy sięgnąć do utworów na pozór rozrywkowych, ale takich które z perspektywy czasu stają się dźwiękowym pejzażem wydarzeń historycznych, które równolegle do przełomowych wydarzeń historycznych pochłaniały uwagę Polaków, które nierzadko stały się hymnami kolejnych pokoleń Polaków. Aby mieć pewność, że w repertuarze widowiska znajdą się piosenki prawdziwie bliskie Polakom, przeprowadziliśmy głosowanie, w którym wzięli udział mieszkańcy Krakowa i Nowej Huty, i stworzyliśmy listę przebojów ostatniego stulecia, wybierając najbardziej popularne szlagiery kolejnych dekad. Koncert będzie miał charakter zdarzenia familijnego.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY.
ZAPRASZAMY. ŚWIĘTUJ Z NAMI 70 - LECIE NOWEJ HUTY.

Popularne

SZCZĘŚLIWE CZWARTKI W TEATRZE LUDOWYM

Drodzy Widzowie, ruszyła nowa akcja w naszym teatrze. Od marca br. raz w miesiącu, w zaproponowany przez nas czwartek na spektakl grany na Dużej Scenie będzie można kupić bilety w cenie 30 zł! Zachęcamy do zakupu promocyjnych biletów online lub w kasach biletowych. Zapraszamy 26 marca na "Kolację dla głupca" oraz 30 kwietnia na "Prywatną klinikę".

Zobacz więcej

BĘDZIE PIĘKNIE

W otoczeniu Teatru Ludowego powstaje nowa zielona przestrzeń. Inwestycja jest częścią realizowanego przez Zarząd Zieleni Miejskiej projektu Ogrody Krakowian. Otwarcie parku kieszonkowego przewidziano na lato 2020 roku. W ramach inwestycji nasadzonych zostanie około 5 tys. nowych roślin w tym około tysiąca róż.

Zobacz więcej

VOUCHER

Zacznij Nowy Rok z mocnym postanowieniem!

Zobacz więcej