Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
14.09.2021

"GDY PRZYJDZIE SEN" W TRASIE. RUSZYŁA 13 EDYCJA TEATR POLSKA, CZYLI # JEDZIEMY Z TEATREM.

Realizowany od 2009 roku program TEATR POLSKA ma na celu popularyzowanie sztuki teatru oraz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do kultury, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

anetabednarczyk2021
Wczoraj wieczorem miałam przyjemność oglądać spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa pt."Gdy przyjdzie sen". W Nałęczowie teatr, nie ukrywajmy to dość nietypowy wydarzenia,  ale na szczęście wszystko idzie ku lepszemu.Niesamowita gra aktorska, spektakl od pierwszej chwili do ostatniej był pełen emocji i skupiał uwagę widza. Świetnie spędziłam wieczór i cieszę się,że nasze malutkie kółko teatralne i teatr "Młodzi Duchem" może czerpać wiedzę od już bardziej doświadczonych. Kto nie widział polecam koniecznie obejrzeć w innym terminie. Dziękujemy aktorom @teatr_ludowy za to,że po występie zechcieli spotkać się z widzami i porozmawiać.Zwykle tego nie robią. Na prośbę naszego Teatru Młodzi Duchem zrobili wyjątek. To jest klasa

Popularne

Obrazek
15.01.2022

"OBRAZ/Y UCZUĆ" SPOTKANIA

Pierwsze pokazy projektu teatralnego "OBRAZ/Y UCZUĆ" w reż Krzysztofa Popiołka za nami. Gośćmi spotkań po pokazach byli: Piotr Agustyniak oraz Sebastian Duda.

Zobacz więcej
Obrazek
13.01.2022

KULISY "OBRAZ/Y UCZUĆ" W WEEKEND 14-16 STYCZNIA PIERWSZE POKAZY

Zapraszamy w kulisy Sceny Pod Ratuszem gdzie trwają prace nad projektem teatralnym "OBRAZ/Y UCZUĆ" w reż. Krzysztofa Popiołka.

Zobacz więcej
Obrazek
22.12.2021

FUNKCJONOWANIE KAS BILETOWYCH ORAZ BIURA OBSŁUGI WIDZA / ŚWIĘTA 2021

To już ostatnie dni, gdy możecie nabyć zarówno nasze BILETY PREZENTOWE , jak i VOUCHERY , aby odebrać je przed przerwą świąteczną.

Zobacz więcej