Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
12.12.2021

INFERNO GRAND PRIX DLA SPEKTAKLU "WUJASZEK WANIA"

Nagroda Główna XIV Festiwalu Boska Komedia dla naszego spektaklu "WUJASZEK WANIA" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej oraz nagrody aktorskie.

>>> INFERNO <<
>>>GRAND PRIX<<<


Nagrodę Główną XIV Festiwalu Boska Komedia dla spektaklu "WUJASZEK WANIA"
w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej
Biorąc pod uwagę propozycje konkursowe oraz czasy triumfu teatru post-dramatycznego, chcemy wręczyć Grand Prix spektaklowi cichemu, pozostającemu nieco na uboczu trendów panujących obecnie w teatrze, który jednak został zagrany z wielką szczerością. To „WUJASZEK WANIA” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej, stworzony przez Teatr Ludowy w Krakowie. Taką decyzją o nagrodzie chcemy podkreślić, że sztuka dramatyczna nie opiera się na trendach, lecz na wnikliwości i szczegółach, a także, że nowe tematy i nowe podejścia do teatru nie równoważą braku dobrej gry aktorskiej oraz zdolności ograniczania własnych koncepcji, jakkolwiek odważne by one były.

Nagrodę aktorską otrzymuje Piotr Franasowicz za rolę Michaiła Astrowa w „WUJASZKU WANI” wyprodukowanym przez Teatr Ludowy. Obdarzając swojego bohatera urokiem, kruchością i niepokojem, Piotr Franasowicz stworzył nowe spojrzenie na klasycznego bohatera.

Nagrodę aktorską otrzymuje Maja Pankiewicz za sposób, w jaki przedstawiła Sonię w „WUJASZKU WANI” wyprodukowanym przez Teatr Ludowy. Aktorka stworzyła pełną kreację młodej bohaterki próbującej zapanować nad własnymi aspiracjami i złudzeniami. Sposób, w jaki podeszła do swojego zadania i wygłosiła zamykający monolog, to żywy dowód na opowiedzenie się po stronie Miłości i Życia.

Nagrodę aktorską otrzymuje Piotr Pilitowski za sposób, w jaki przedstawił Wujaszka Wanię (Iwana Wojnickiego) w „WUJASZKU WANI” wyprodukowanym przez Teatr Ludowy. W swoim wysoce osobistym podejściu do tej klasycznej roli Piotr Pilitowski stworzył głęboką i przejmującą interpretację człowieka w kryzysie wieku średniego.

Wyróżnienie Specjalne otrzymuje Jadwiga Lesiak za rolę starej niani Mariny w „WUJASZKU WANI” wyprodukowanym przez Teatr Ludowy. Jadwiga Lesiak znakomicie odegrała starszą kobietę w stanie klinicznej depresji, dobitnie wyrażając ciemną stronę ludzkiego istnienia skazanego na kruchość i nietrwałość.

 

Popularne

Obrazek
24.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "BALLADY I ROMANSE. HORROR SCHOOL MUSICAL"

Za nami druga styczniowa premiera studencka na Dużej Scenie, po której odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE"

14 stycznia na Dużej Scenie odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.11.2022

DOMI, JAŚ, ZOSIA i HEKS

Poznajcie pierwszych bohaterów ROMANTYCZNO-ELITARNEJ AGENCJI MATRYMONIALNEJ, w której romantic coaching to chleb powszedni.

Zobacz więcej