Jubileusz BŁYSKU REKINA!
Już od 18 lat gramy dla was, zobaczcie jakie były nasze początki. Zapraszamy w sentymentalną podróż.
Światowa prapremiera sztuki Philipa Ridleya "Błysk rekina" odbyła się w 1997 roku, w londyńskim Royal National Theatre osiągając wielki sukces. Po raz pierwszy w Polsce wyreżyseruje ją nasz ówczesny dyrektor Jerzy Fedorowicz, w ramach projektu "Terapia przez sztukę". To 262 premiera naszego teatru. Miała miejsce 28 października 2000 roku. Na przestrzeni lat bawi i edukuje kolejne pokolenia młodzieży. Odwiedziły nas niezliczone grupy z całej małopolski. Jej przesłanie dotyczy problemów współczesnej rodziny, przyjaźni, ocalenia wrażliwości i godności ludzkiej.
W pierwszej obsadzie wystąpili: Marta Bizoń, Piotr Beluch, Piotr Pilitowski, Dominika Knapik, Jan Nosal, Katarzyna Raduszyńska, Katarzyna Zielińska, Andrzej Kozłowski, Sebastian Pałka, Jakub Snochowski.
W obecnej obsadzie występują: Karol Polak, Anna Pijanowska, Iwona Sitkowska, Roksana Lewak (gościnnie), Patrycja Durska, Andrzej Kozłowski (gościnnie), Paweł Kumięga, Wiktoria Węgrzyn (gościnnie), Jacek Joniec (gościnnie), Ryszard Starosta, Piotr Franasowicz.
Trzy lata temu świętowaliśmy 15-locie spektaklu. Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z tego wyjątkowego dnia. W spektaklu udział wzieli aktorzy zarówno z pierwszej jak i ówczesnej obsady.
***********************************************************
Sparkleshark / Błysk Rekina to teatr dla wielbicieli filmów akcji! Rockowa muzyka! Świetne teksty! Brawurowe popisy taneczne! Młodość i niesamowita energia! Cool! Na dachu wieżowca znalazł sobie kryjówkę szkolny outsider - poeta i nadwrażliwiec. Kiedy jego azyl odkrywają dziewczyny, jedynym zagrożeniem jest śmiech i kpina, ale i te tracą siłę wobec stopniowej fascynacji tajemnicą i innością. Naprawdę niebezpiecznie robi się, kiedy na dach dociera szkolny osiłek - kulturysta i obiekt powszechnego podziwu - wraz ze swoimi kumplami. Kto wyjdzie zwycięsko z tej konfrontacji siły i wrażliwości? Ze strzępów doświadczeń, strachów i marzeń młodych ludzi rodzi się baśń, która może wyzwolić ich z narzuconych sobie póz i głęboko skrywanych kompleksów. Opowieści towarzyszy świetna muzyka rockowa i brawurowe popisy taneczne.
Zapraszamy zatem na kolejne spektakle - "Baśń przeciwko agresji" jak napisano o nim w jednej z licznych recenzji.
reżyseria: Jerzy Fedorowicz
scenografia: Elżbieta Krywsza
choreografia: Violetta Suska
muzyka: Robert Lubera
teksty piosenek: Bronisław Maj
światło: Piotr Trela
asystent reżysera: Piotr Piecha
inspicjent: Anita Leszczyńska - Wilczak
sufler: Martyna Rezner
Zdjęcia z 15-lecia : Sebastiam Strama
Popularne
"ŚPIEWAJ MI, BO CHCĘ" - PREMIERA 28 GRUDNIA NA SCENIE POD RATUSZEM
Czesław Miłosz nazywał tę ludzką powinność projektem „ocalenia”. Rozumiał to jako wspólną twórczą pracę nad repozytorium treści tworzonym dla wszystkich, którzy chcieliby do niego zaglądnąć. Nie miało być to jednak muzeum, w którym można oglądać i spoglądać na historię, ale żywa, pełna nadziei, wrażliwości, głębokiej pokornej radości przestrzeń dla samotnych, towarzyskich, każdych, szczególnych. Tak zrodziła się idea spektaklu — ocalenia, otuchy, wsparcia, radosnego i wspólnego czasu. Śpiewaj o tym, czego nie możesz wyrazić językiem codzienności
Zobacz więcej"SZCZĘŚLIWEGO TRZYNASTEGO"
Zapraszamy do udziału w comiesięcznej akcji. Tylko tego dnia kupisz bilet w specjalnej cenie!
Zobacz więcejZARZĄDZENIE W SPRAWIE WPROWADZENIA STANDARDÓW OCHRONY MAŁOLETNICH
ZARZĄDZENIE wewnętrzne nr 6/2024 Dyrektora Teatru Ludowego w Krakowie z dnia 26 lipca 2024 roku w sprawie wprowadzenia Standardów ochrony małoletnich w Teatrze Ludowym w Krakowie
Zobacz więcej