Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
26.05.2022

KONKURS - WYGRAJ ROLĘ W SPEKTAKLU

Teatr Ludowy ogłasza konkurs wokalny, w którym wygraną jest rola w spektaklu na podstawie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Ewy Rucińskiej. Konkurs będzie miał formę castingu, z którego zostanie wyłonionych czworo zwycięzców do dwóch ról dublowanych.

Konkurs skierowany jest do uczestników w wieku 16-25 lat.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie powinny do 20 czerwca br. przesłać swoje zgłoszenie na adres teatr@ludowy.pl , w tytule maila wpisując: „Ballady i romanse” konkurs.

Zgłoszenie powinno zawierać: wypełniony formularz osobowy , podpisane oświadczenia oraz nagranie z wykonaniem dwóch piosenek w języku polskim , z czego jedna z nich powinna być z nurtu piosenki literackiej. Nagranie powinno być wysłane w formie linku do serwera zewnętrznego (youtube, vimeo).

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybierze osoby, które wezmą udział w przesłuchaniach na żywo, które odbędą się w Teatrze Ludowym, 2 lipca br., o godzinie 17:00. Spośród osób, które wezmą udział w przesłuchaniach na żywo, jury wybierze 4 zwycięzców, którzy wejdą do obsady spektaklu w oparciu o „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w reżyserii Ewy Rucińskiej.

Premiera spektaklu przewidziana jest na 26 listopada 2022 roku, co oznacza, że próby do spektaklu rozpoczną się pod koniec września 2022 roku. Uczestnicy, biorący udział w konkursie, powinni wziąć pod uwagę powyższy harmonogram prac. Osoby, które zostaną wybrane do udziału w spektaklu, otrzymają wynagrodzenie za przygotowanie roli oraz za każdą prezentację spektaklu w ramach repertuaru Teatru Ludowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Popularne

Obrazek
24.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "BALLADY I ROMANSE. HORROR SCHOOL MUSICAL"

Za nami druga styczniowa premiera studencka na Dużej Scenie, po której odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.01.2023

SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ - "DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE"

14 stycznia na Dużej Scenie odbyło się spotkanie z aktorami. Publiczność mogła podzielić się wrażeniami po spektaklu oraz wziąć udział w dyskusji.

Zobacz więcej
Obrazek
17.11.2022

DOMI, JAŚ, ZOSIA i HEKS

Poznajcie pierwszych bohaterów ROMANTYCZNO-ELITARNEJ AGENCJI MATRYMONIALNEJ, w której romantic coaching to chleb powszedni.

Zobacz więcej