Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
19.04.2021

KRAKOWSKI PANEL KLIMATYCZNY

Panel obywatelski to forma demokracji deliberacyjnej, która pozwala na wypracowanie rekomendacji dla administracji publicznej w istotnych społecznie obszarach przez losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywateli.

Czego dotyczy?
Krakowski Panel Klimatyczny (KPK) poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Ma dać odpowiedź na pytanie, jak władze i mieszkańcy mogą ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wykorzystanie energii odnawialnej.

Na jakim jest etapie?
Konsultacje społeczne organizowane w ramach Panelu odbywały się w  dniach 4–29 stycznia b.r. . Udział w nich był możliwy poprzez wypełnienie formularzy konsultacyjnych oraz skorzystanie z telefonicznych dyżurów eksperckich.

Dotychczas odbyło się  kilka spotkań o charakterze informacyjno-warsztatowym i  dyskusyjnym:

Rozumienie i  mapowanie wyzwań klimatycznych (18 stycznia)
Transformacja klimatyczna Krakowa – zdefiniowanie strategii i działań (21 stycznia)
Dyskusja nad strategią interwencji, projektami i działaniami (28 stycznia)
SPotkanie organizacyjne, dotyczące regulaminu i zespołu monitorującego (4 lutego)
Transformacja klimatyczna - dotacje czy zmiany systemowe? (18 lutego)
Rola partycypacji społecznej w transformacji klimatycznej (23 lutego)
Poza w/w odbyły się także trzy dodatkowe spotkania informacyjne,  poświęcone pogłębieniu wybranych zagadnień i konsultacjom.

Wszystkie działania  związane z Panelem zostaną zakończone do 30 czerwca 2021

 

 
Kto go prowadzi?
Operatorem panelu jest wyłoniona w konkursie Fundacja Instytut Polityk Publicznych - niezależna organizacja pozarządowa.

Konsultacje społeczne zostały przeprowadzone przez Operatora panelu (IPP) przy wsparciu Wydziałów Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Gospodarki Komunalnej UMK.

 

Więcej informacji
Aktualne informacje na temat przebiegu panelu znajdziesz na FB w grupach: Zeroemisyjni oraz Krakowski Panel Klimatyczny i na stronie Operatora Fundacji Instytutu Polityk Publicznych tutaj.

Informacje pochodzą ze strony Kraków.pl.

Dodatkowe informacje nt. Panelu znajdują się na stronach internetowych: • https://ipp.expert/kpk/ • #Weźże_udział w Krakowskim Panelu Klimatycznym! | Instytut Polityk Publicznych (ipp.expert) • https://www.krakow.pl/.../247296,artykul,krakowski_panel...

Popularne

Obrazek
25.02.2021

POZNAJCIE NASZĄ OBSADĘ

Już 28 marca na Scenie Pod Ratuszem nasza kolejna premiera. Zapraszamy na spektakl "Wujaszek Wania" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej
Obrazek
16.02.2021

BOSKI FAŁSZ - NOWY TEKST NA BLOGU

Prawdziwa historia Florence Foster Jenkins – najgorszej śpiewaczki świata. Nowy tekst kontekstowy do premiery "BOSKA" w reż. Roberta Talarczyka.

Zobacz więcej
Obrazek
13.02.2021

SERDUSZKA MIŁOŚCI Z LUDOWEGO

Zapraszamy na premierę teledysku "TANGO NOSTROMO" w wykonaniu zespołu Teatru Ludowego.

Zobacz więcej