Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
24.06.2010

LATO W TEATRZE

W dniach 5-18 lipca 2010 r. uczniowie klasy teatralnej Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu i członkowie grupy teatralnej „Verbum” działającej przy tej szkole wezmą udział w obozie teatralnym w ramach projektu „Lato w teatrze”.

clip_image002

OBÓZ TEATRALNY
 
W dniach 5-18 lipca 2010 r. uczniowie klasy teatralnej Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu i członkowie grupy teatralnej „Verbum” działającej przy tej szkole wezmą udział w obozie teatralnym w ramach projektu „Lato w teatrze”.

Będą pracować pod okiem fachowców, pracowników i współpracowników Teatru Ludowego w Krakowie. Efektem ich dwutygodniowych zmagań będzie spektakl pt. „Oblicza buntu”, który zostanie zaprezentowany 18 lipca 2010r. w Teatrze Ludowym w Krakowie oraz w późniejszym terminie na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Lato w Teatrze jest atrakcyjną ofertą teatralną dla młodych ludzi, którzy pragną rozwijać swą kreatywność. Projekt został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Tegoroczna trzecia już edycja teatralnych obozów i półkolonii odbywa się między 5 lipca a 15 sierpnia w kilkunastu miastach Polski. Codziennie przez 14 dni młodzież pracuje nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej.

Na koniec turnusu przedstawienie prezentowane jest w teatrze bądź innej przestrzeni miejskiej. Dwa tygodnie spędzone w teatrze są dla dzieci szansą na poznanie „alfabetu teatru", na samodzielne wykorzystanie teatralnego języka i co najważniejsze na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści, pracując z dziećmi i młodzieżą, mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym, mają szansę zaprezentowania swoich metod pracy, mogą poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni. Dzięki realizacji projektu Lato w teatrze teatr może stać się atrakcyjnym ośrodkiem działań twórczych i edukacyjnych również podczas wakacji, zyskując sobie tym samym nowych widzów, którzy w ciągu sezonu często nie uczestniczą w życiu kulturalnym.

W tegorocznej edycji projektu biorą udział: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Białostocki Teatr Lalek, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wraz ze Stowarzyszeniem Teatr Okno, Stowarzyszenie Proartystyczne „Integracja” w Częstochowie, Stowarzyszenie DE-NOVO w Dynowie, Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni, Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze, Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Słowackiego w Koszalinie, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Uczniowski Klub Sportowy „Jocker” przy Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu we współpracy z Teatrem Ludowym w Krakowie, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie, Stowarzyszenie Teatr Wiczy w Toruniu, Teatr Baj Pomorski w Toruniu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Teatr Rozmaitości (TR Warszawa), Teatr Polski we Wrocławiu.


clip_image002_01


 organizatorzy:


ministerstwo   instytut   

kopia_logo_budynek_120_01


patroni medialni:

program._1_pr_120       logomiastodzieci_01_120     eteatr_temp_120                  


www.latowteatrze.pl

Popularne

Obrazek
09.05.2024

"NAJDROŻSZY" NOWY TYTUŁ W REPERTUARZE OD WRZEŚNIA

Rozpoczęliśmy próby do nowej komedii.

Zobacz więcej
Obrazek
22.04.2024

"JAK WAM SIĘ PODOBA" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

Zapraszamy na fotorelację z wczorajszego spotkania z aktorami i twórcami spektaklu "JAK WAM SIĘ PODOBA" w reż. Maćko Prusaka.

Zobacz więcej
Obrazek
05.03.2024

"KAŻDEMU COŚ SIĘ ŚNI" - SPOTKANIE Z PUBLICZNOŚCIĄ

W miniony weekend w ramach wydarzenia WY-GRANE ŻYCIE na Scenie Kameralnej w Teatralny Instytut Młodych gościliśmy studentów Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT ze spektaklem "Każdemu coś się śni" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej