Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
09.08.2021

TEATR POLSKA - RUSZAMY W POLSKĘ. ZOBACZ TERMINY SPEKTAKLI

Mamy terminy spektakli w ramach programu Teatr Polska!

Kraj. 13. edycja TEATR POLSKA już w trasie. #jedziemyzteatremwpolskę

Pokazem spektaklu „Gallery of Modern heArt” w reżyserii Teatru Papahema w Ełckim Centrum Kultury 5 sierpnia 2021 rozpocznie się tegoroczny TEATR POLSKA. Na program, którego celem jest przybliżanie sztuki teatru publiczności w miejscowościach oddalonych od teatrów instytucjonalnych składa się w tej edycji 150 pokazów 19 spektakli w 75 miejscowościach. Szczegółowy harmonogram pokazów znajduje się na stronie www.teatrpolska.pl.


Program TEATR POLSKA jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego od 2009 r. ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji na stronie:
www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

Popularne

Obrazek
30.05.2022

PREMIERA STUDENCKA "PREZYDENTEK"

Dziękujemy za udział w spotkaniu po premierze studenckiej spektaklu "Prezydentki"

Zobacz więcej
Obrazek
18.05.2022

PRÓBA MUZYCZNA DO "ILIADY"

Za nami ostatnie próby muzyczne, przed nami już tylko próby generalne - w weekend 21/22 maja premierowo na Dużej Scenie - ILIADA

Zobacz więcej
Obrazek
17.05.2022

PUSTE POLE - PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI. JÓZEF SZAJNA 1922-2022 - WERNISAŻ

Wystawa potrwa do 30 września br., będzie można ją oglądać we foyer Dużej Sceny Teatru Ludowego oraz informacje o wystawie w Muzeum Śląskim.

Zobacz więcej