Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
01.04.2022

PIERWSZY RAZ W POLSCE SPEKTAKL TEATRALNY NA TWITTERZE

Już 5 kwietnia, o godzinie 20:30 wszyscy użytkownicy Twittera będą mogli wziąć udział w wirtualnym spektaklu teatralnym, który odbędzie się zarówno w Berliner Ensemble i Teatrze Ludowym.

Wystąpi gościnnie Burgtheater z Wiednia, ale fabuła spektaklu będzie tworzona przez użytkowników Twittera. Wszyscy, którzy w tym czasie wrzucą na swoje konta tweety z hashtagiem #HopeVorstellung, staną się. współautorami opowieści pod tytułem „Mother HOPE and her children”.


To oczywiście parafraza tytułu słynnej sztuki Bertolda Brechta, ale nawiązuje do tego, co dzieje się obecnie na Ukrainie. Figura matki z dziećmi, która nosi imię „NADZIEJA”, to hołd dla wszystkich ukraińskich matek, które wraz ze swoimi dziećmi z trudem pokonały wiele kilometrów, by uciec przed piekłem wojny. Nazywamy ją jednak „HOPE”, bo mamy nadzieję i wierzymy, że dzięki ludziom dobrej woli znajdzie ona schronienie i bezpieczeństwo.

Słowo „HOPE” i „matka NADZIEJA” niosą w sobie również szczytny cel, dla którego spektakl na Twitterze się odbędzie. Otóż, wszyscy użytkownicy Twittera, uczestnicząc w spektaklu będą mogli wesprzeć zbiórkę pieniędzy na rzecz osób uchodźczych z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację zajęć teatralnych o charakterze terapeutycznym i kulturotwórczym dla ukraińskich dzieci, które zorganizuje Teatr Ludowy.


Spektakl jest częścią międzynarodowego forum „HOPE”, które odbędzie się 4-6 kwietnia tego roku i jest inicjatywą europejskiej sieci teatralnej PlayON!, do której należy Teatr Ludowy.

Mother HOPE and her children
5 kwietnia, godz. 20:30

Twitter #HopeVorstellung

Zapisy na międzynarodowe forum HOPE! : https://playon.reactionlink.events (udział w wydarzeniu
jest bezpłatny)


Więcej informacji: https://play-on.eu/hope-2022/

Popularne

Obrazek
21.09.2022

"DOKTOR DOLITTLE" MEDIALNA PRZEDPREMIEROWO

Jesteśmy po pierwszej konferencji prasowej i próbie medialnej tego sezonu.

Zobacz więcej
Obrazek
02.09.2022

GOTOWI DO STARTU!

Już w najbliższą niedzielę 4 września dwa zespoły z naszego teatru pobiegną w szczytnym celu. Wy również MOŻECIE POMÓC

Zobacz więcej
Obrazek
23.08.2022

ŚLUBU NIE BĘDZIE

NOWY post na blogu. Zapraszamy w kulisy sesji zdjęciowej spektaklu "Wstyd" Marka Modzelewskiego w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

Zobacz więcej