Strefa widza

Zobacz więcej

PLANY REPERTUAROWE TEATRU LUDOWEGO NA SEZON 2022/2023

Sprawdź jakie tytuły pojawią się w sezonie - zarezerwuj bilety już dziś!

Hugh Lofting
Doktor Dolittle
reż. Maciej Prusak

 
Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę. Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt.
Dzięki temu staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt,  a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się cyrk. Przypadkiem doktor dowiaduje się, że zwierzętom w nim zatrudnionym nie dzieje się najlepiej, bo niepodzielną władzę w tym pozornie kolorowym i radosnym królestwie sprawuje chciwy i bezwzględny dyrektor. Doktor, by pomóc zniewolonym i udręczonym zwierzakom zatrudnia się w cyrku. Okazuje się, że pomóc zwierzętom nie będzie wcale tak łatwo, a akcja ratunkowa rozwinie się w sposób zupełnie nieoczekiwany…

Premiera: 24 września 2022,  Duża Scena


Twórcy:
Reżyseria i choreografia: Maciej Prusak
Adaptacja, dramaturgia i teksty piosenek: Marta Giergielewicz
Scenografia i kostiumy: Marta Śniosek-Masacz 
Muzyka: Bartłomiej Woźniak
Inspicjent: Anita Wilczak – Leszczyńska
Sufler: Martyna Rezner 

Obsada: Patrycja Durska, Andrzej Franczyk, Krzysztof Górecki, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Jan Nosal, Piotr Piecha, Karol Polak, Robert Ratuszny, Mateusz Trzmiel, Jacek Wojciechowski oraz gościnnie Maria Wróbel (AST). 

Piotruś Pan. W cieniu dorosłości
na podstawie „Piotrusia Pana” J.M. Barriego
i „Poszukując Piotrusia Pana” Łukasza Zaleskiego
reż. Przemysław Jaszczak 

 
Piotrusia Pana nie trzeba nikomu przedstawiać – dumny, przekorny chłopak, który nigdy nie dorośnie. Nie ma przeszłości ani przyszłości, jego życie to „wieczne teraz”, wieczna Nibylandia...
Tylko rzadkie wizyty w dziecięcych pokojach i jakaś niewysłowiona, zawsze wyparta tęsknota łączą go z realnym światem. Tak przynajmniej było do tej pory. Dziś jednak Piotruś jest nie w humorze, nie może znaleźć swojego cienia. Zamiast niego spotkał Wendy – dziewczynę, która słyszała o Piotrusiu Panie, jak każdy z nas, ale nie była pewna, czy on naprawdę istnieje. Wspólny lot, wyprawa na lagunę, walka z piratami – niby nic zobowiązującego, kolejne przygody, czyli dzień jak co dzień w Nibylandii. A jednak wczoraj to wszystko wyglądało zupełnie inaczej... Kraina wiecznej młodości zaczyna tracić swój beztroski charakter. Przygody pękają w szwach, a zabawy rozpływają się w niemocy. Piotruś pierwszy raz czuje motyle w brzuchu i zaczyna wątpić w to, czy wróżki w ogóle istnieją. Jego dzieciństwo dobiega końca. Ale spokojnie – każdy sam decyduje, kiedy opuści swoją Nibylandię i jak często będzie do niej wracać. Spektakl operujący różnymi środkami wyrazu, łączący błyskotliwe dialogi z bogactwem teatru plastycznego, pomoże Widzom oswoić trudny proces dorastania.

Spektakl realizowany w ramach Programu OFF POLSKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem spektaklu jest Miasto Białystok.
produkcja: Teatr PAPAHEMA

Premiera: 2 października 2022, Scena Pod Ratuszem

 
Twórcy:
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Klaudia Laszczyk
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Choreografia: Jan Sarata
Choreografia walk: Rafał Domagała

Obsada: Weronika Kowalska, Robert Ratuszny, Mateusz Trzmiel, Paulina Moś / gościnnie, Helena Radzikowska / gościnnie, Paweł Rutkowski / gościnnie 

Michał Siegoczyński
„DON KICHOT RZEWNE PIEŚNI KOBIETY POPULARNE SERIALE I RYCERZE”
na motywach „Don Kichota” Miguela de Cervantesa
reż.  Michał Siegoczyński

 
Autorska inscenizacja jednego z najważniejszych tekstów literatury powszechnej, którego interpretacja będzie podążać za figurą Don Kichota i jego reinterpretacji oraz przetworzeń w tradycji literatury, bazując na galerii postaci, wywodzących się z innych dzieł o wyraźnych znamionach „donkiszoterii”.

Spektakl współfinansowany przez MKiDN, w ramach dotacji z programu „Teatr”.

Premiera: 5 listopada 2022, Duża Scena 

 
Twórcy:
Reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia: Justyna Elminowska
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Muzyka: Kamil Pater
Choreografia: Alisa Makarenko
Asystent dramaturga: Patryk Warchoł

Obsada: Małgorzata Kochan, Weronika Kowalska, Katarzyna Tlałka, Anna Pijanowska, Piotr Franasowicz, Paweł Kumięga, Tadeusz Łomnicki, Piotr Pilitowski, Ryszard Starosta.

Adam Mickiewicz, Michał Walczak
Ballady i Romanse
Reż. Ewa Rucińska 

 
Spektakl muzyczny realizowany w 200. rocznicę wydania tomu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, którego motywem przewodnim będzie poszukiwanie romantyczności w dzisiejszych czasach. Historia zdesperowanego polonisty, który, po wyrzuceniu ze szkoły, odejściu żony i eksmisji, zakłada romantyczną agencję matrymonialną dla VIP: „Ballady i romanse”. Jej romantyczni agenci – zajmują się kojarzeniem par i szukaniem drugich połówek wysokofunkcjonującym pracoholikom. Pracownicy „Ball&Rom” prowadzą też antymobbingowe kursy i rytuały uromantyczniające dla przerażonych inflacją szefów i pracowników korporacji, spółek skarbu państwa, teatrów i budżetówki.

Czy odnajdziemy radość życia pomimo szalejących kryzysów? Jak odzyskać wiarę w miłość, rodzinę i ludzkość? Czy inspiracją dla odrodzenia może być wydany 200 lat temu tomik poezji romantycznej?   

Idea integracji kapitalizmu z romantyzmem oraz biznesplan bohatera przejdzie próbę, gdy podczas kursu romantyczności zaczną znikać ludzie, a pensjonat okaże się opętany. Romantyczny, podkrakowski dom weselny „Świteź” zmieni się w horror house.

Spektakl współfinansowany przez MKiDN, w ramach dotacji z programu „Ballady i romanse”.

Premiera: 3 grudnia 2022, Duża Scena


Twórcy:
Tekst: Adam Mickiewicz, Michał Walczak 
Reżyseria: Ewa Rucińska
Muzyka: Dawid Sulej Rudnicki, Wojciech Kostrzewa

Obsada: Patrycja Durska, Roksana Lewak, Jan Nosal, Robert Ratuszny, Mateusz Trzmiel, Jacek Wojciechowski oraz gościnnie: Martyna Guzy, Aleksandra Lewicka, Michał Badeński, Wojciech Kurcjusz

Hans Christian Andersen
„Calineczka”
reż. Jakub Roszkowski

 
Spektakl realizowany w ramach projektu „Mali Przewodnicy Zmysłów” jako suma doświadczeń zebranych podczas warsztatów multisensorycznych prowadzonych przez artystów teatralnych dla dzieci. Warsztaty i produkcja skierowana do najmłodszej publiczności Teatru Ludowego, realizowana jako spektakl do doświadczania wszystkimi zmysłami.

Spektakl współfinansowany przez MKiDN, w ramach dotacji z programu „Edukacja kulturalna”.


Premiera: grudzień 2022, Scena Pod Ratuszem

 
Twórcy:
Adaptacja i reżyseria: Jakub Roszkowski
Scenografia: Matylda Kotlińska
Muzyka: Dominik Strycharski
Choreografia: Anna Krysiak

 

Ponadto, po Nowym Roku planujemy rozpocząć prace nad kolejnymi propozycjami repertuarowymi. Między innymi, nowym tytułem komediowym oraz spektaklami w oparciu o klasyczną literaturę polską i powszechną.

Popularne

Obrazek

BLACK FRIDAY 2022 !!

Zadzwoń do nas lub przyjdź bezpośrednio do kasy i kup bilety na najgorętsze tytuły tej jesieni w specjalnej cenie.

Zobacz więcej
Obrazek

VOUCHER – DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

Voucher do teatru to idealny prezent dla miłośnika sztuki. Podaruj sobie lub swojemu bliskiemu niezapomniane chwile w Teatrze Ludowym.

Zobacz więcej
Obrazek

WSPARCIE DLA TEATRU LUDOWEGO

Teatr Ludowy otrzymał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Zobacz więcej